Familiaris Tractatio Verbi Divini* 012

21.07 - XVI Niedziela Zwykła  Łk 10, 38-42  "Drogi Boże piszę chociaż kilka słów,   Innym razem napiszę więcej.   Na początku życzę Ci wszystkiego dobrego   I pozdrawiam Cię najgoręcej..."  Dziękuję za to, co miałeś dziś dla mnie,   Bardzo wiele mi tym przekazałeś.  Zapragnęłam być jak Maria - to piękne marzenie,   Ty mnie nim obdarowałeś.

Familiaris Tractatio Verbi Divini* 011

14.07 - XV Niedziela Zwykła  Celem naszego życia jest NIEBO.  "Idziemy do Boga nie drogą, lecz MIŁOŚCIĄ" (św. Augustyn).  "Daj Boże, abym mógł umierać z rękami zniszczonymi przez miłosierdzie" (ś w.

Familiaris Tractatio Verbi Divini* 010

7.07 - XIV Niedziela Zwykła   Pokój Królestwa Bożego Łk 10,1-9  Pokój polegający na życiu w wolności od grzechu, w zjednoczeniu z Bogiem - jedyne prawdziwe i pełne spełnienie wszystkich potrzeb człowieka.  Nie jest to pokój świata - będący często jedynie chwilową ulgą od doczesnego pragnienia lub stresu - gdyż jest  to Pokój Jezusowy.  Uwielbienie Jezusa jest tym, co ten pokój umożliwia. 

Familiaris Tractatio Verbi Divini* 009 

30.06 - XIII Niedziela zwykła  Trzeba porzucić wszystko, aby iść za Jezusem Może trzeba pójść za Jezusem, ale na nowo. Inaczej niż do tej pory.   Może trzeba zostawić jakiś utarty schemat?

Strony