Archiwum - Lipiec 2016

Urodziny 501 - relacja

Filipiński ogród zamienił się w miejsce gier, zabaw i modlitwy dla dzieci i ich rodziców. Poszukiwanie skarbów, wykonywanie orderów św. Filipa, gry i zabawy podwórkowe i pierwsze wykonanie piosenki "Wolę Niebo" - tyle różnych atrakcji czekało na uczestników "Urodzin 501", w niedzielę 24 lipca 2016 roku.

Kongo u Filipinów

Iza i Maciek dzielnie stawiają czoła francuskiej mowie. Dzięki nim już za krótki moment największym hitem tego tygodnia zostaje utwór „Nie ma innego jak Jezus”. Okazuje się to tym łatwiejsze, że przybysze z Afryki znają już tę piosenkę, tyle, że po francusku. Uczymy się wzajemnie obu wersji, choć widać, że to polska naprawdę przypadła Kongijczykom do gustu. Odtąd śpiewają ją przy każdej okazji!

501. urodziny św. Filipa

501. urodziny św. Filipa Neri w naszym ogrodzie już za tydzień. Start w niedzielę o godz. 14:00. Szykujcie kompasy, latarki, dobre buty i silne gardła. Ćwiczcie skakanie, bieganie i zręczność, bo przed Wami moc atrakcji i przygód!

Tydzień Misyjny ŚDM

Zapraszamy do udziału w poszczególnych punktach Tygodnia Misyjnego ŚDM w Diecezji tarnowskiej i naszej wspólnocie.

"Petit Congo" czyli filipiński francuski

Wymowa języka francuskiego nie należy do najłatwiejszych, zatem nauka tak wielu pojęć i zwrotów, w tak krótkim czasie, wymagała od uczestników sporego wysiłku. Wydaje mi się jednak, że dzięki wyjątkowej, rodzinnej atmosferze i ciekawej formie zajęć nikt się nie zniechęcił i kurs dał odpowiednie efekty. Nieobecni niech żałują!

Strony