Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

1 I 2023 – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

 

 1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła wypraszając obfite Boże błogosławieństwo na każdy dzień Nowego Roku odprawiliśmy dzisiaj o północy.

 2. W poniedziałek rozpoczynamy w naszej parafii wizytę kolędową. Program jest zamieszczony na naszej stronie filipini.eu. Przypominamy, że kolędę codziennie zaczynamy o godz. 16.00, chyba że w poszczególnych przypadkach na rozkładzie zaznaczono późniejszą godzinę. Kartki ze szczegółową rozpiską kolędy można zabrać ze stolika pod chórem. Wzorem ubiegłych lat prosimy, aby w czasie odwiedzin nie wręczać nam żadnych ofiar. Można to uczynić zgodnie z przyjętym zwyczajem w kopercie na tacę. Zebrane w ten sposób środki przeznaczymy na pokrycie kosztów rozbudowy naszego Oratorium.

 3. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

 4. We wtorek o godzinie 18.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie będzie sprawowana Msza święta za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI.

 5. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywana Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy będzie na każdej Mszy świętej. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby misji. Po każdej Mszy świętej przed kościołem Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać własnoręcznie przygotowane zestawy kadzidła i kredy. Dochód przeznaczymy na zimowy wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy ministrantów, lektorów i Oratorium Młodych. Już teraz z serca dziękujemy za wszelką pomoc.

 6. Ponieważ 6 stycznia, wypada I piątek miesiąca, dlatego wszystkich, którzy są w stanie łaski uświęcającej zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej, a pozostałym proponujemy skorzystanie ze spowiedzi podczas Mszy świętych. Do chorych możemy udać się w czwartek 5 stycznia od godz. 9.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii do najbliższej środy. Z racji wizyty kolędowej nie będzie dodatkowej spowiedzi w czwartek.

 7. Również w piątek zapraszamy do uczestnictwa w Tarnowskim Orszaku Trzech Króli,  rozpocznie się on po Mszy Święte o 12.00 w Katedrze i dotrze do Kościoła Świętej Rodziny.

 8. Ponadto w piątek 6 stycznia o godz. 19:19 zapraszamy do naszego kościoła na wspólne kolędowanie z Chórem i Orkiestrą „Paradiso”. Zachęcamy, aby w tym wydarzeniu wzięły udział całe rodziny. Pragniemy, aby to wspólne kolędowanie było uroczystym zakończeniem okresu Bożego Narodzenia.

 9. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 zostanie odprawiona Msza św. Następnie wysłuchamy medytacji nad jedną z tajemnic różańcowych. Na koniec odmówimy część Różańca.

 10. Kancelaria parafialna do 9 stycznia włącznie, będzie czynna tylko przed południem. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.

 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego papieża emeryta Benedykta XVI oraz śp. Józefa Maternowskiego l. 86 z ul. Rogoyskiego. 

 


P O L E C A M Y: