Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

10 XII 2023 – II Niedziela Adwentu

 

 

 

  1. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 10.30

  3. Zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiane są one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty o godz. 8.30. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W sobotę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlitwa nowenny będzie śpiewana po Godzinkach, tuż przed Mszą świętą roratnią.

  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 swoje przedświąteczne spotkanie opłatkowe przeżywać będą policjanci z okręgu tarnowskiego. Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedziele będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła

  5. Przed kościołem można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 10 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na pomoc świąteczną dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na świąteczną pomoc dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego.

  6. Jeszcze tylko do przyszłej niedzieli czekamy na Wasze prace bożonarodzeniowe, które umieścimy w FILIPIŃSKIEJ SZOPCE RODZINNEJ w naszym kościele. Szczegóły na plakatach i na filipini.eu. Zapraszamy!

  7. Na naszej stronie polecamy świadectwo spotkania z piękną, świętą Filomeną. 

  8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Irenę Szczepańską l. 97 z ul. Matejki oraz Marka Krawczyka l. 53. Dobry Jezu a nasz Panie…