Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

11 VI 2023 – X Niedziela Zwykła

 

 

 

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego ołtarza na procesję Bożego Ciała. Szczególne podziękowania składamy: p. Piotrowi Poniewierskiemu – właścicielowi firmy „Fasadextar” – za ustawienie konstrukcji ołtarza, p. Andrzejowi Gniewkowi – właścicielowi kawiarni „Sofa” – za ofiarowanie kwiatów oraz naszej florystce – s. Małgorzacie Żołądź – za wykonanie kompozycji kwiatowych. Dziękujemy członkom Rady Parafialnej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Oratorium Dorosłych za pomoc w przygotowaniu ołtarza.

  2. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/ odprawiliśmy dzisiaj o godz. 12:00

  3. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary

  4. Nieszpory eucharystyczne połączone z procesją w naszym klasztornym ogrodzie odprawiamy codziennie, do piątku włącznie, o godz. 18.30. Do udziału w procesjach zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, będzie błogosławieństwo dzieci i wianków. Natomiast w piątek po nabożeństwie na wszystkie dzieci biorące udział w procesjach będzie czekać słodka niespodzianka.

  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego, dlatego prosimy w tym dniu o modlitwę za kapłanów, szczególnie za nas filipinów, posługujących w tym kościele. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pokrycie kosztów malowania naszego kościoła i modernizacji kinkietów.

  7. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na Eucharystię dziękczynną kończącą kolejny rok duchowej formacji Nauczycieli i Wychowawców. Msza św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele. Są jeszcze wolne miejsca na ogólnopolską pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się  2 lipca br. Zapisy do 20 czerwca. Szczegóły na plakacie

  8. Zapraszamy narzeczonych na katechizację przedmałżeńską pod hasłem: „Wieczory dla Zakochanych”, która będzie miała miejsce w naszym Oratorium od 19 do 23 czerwca. Szczegóły na temat Wieczorów oraz zapisów znajdują się na naszej stronie filipini.eu.

  9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu: śp. Aleksandrę CHOWANIEC l. 92 z ul. Rogoyskiego.

 

 

 


P O L E C A M Y: