Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

11 X 2020 – XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Z racji na obchodzony dziś Dzień Papieski przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

  2. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 6.30.

  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Są one odprawiane przez cały październik o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie części Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  4. Przypominamy, że trwa Nowenna do św. kard. Newmana przed pierwszą rocznicą jego kanonizacji, która przypada we wtorek. Modlitwy nowenny na każdy dzień można znaleźć na naszej stronie filipini.eu. Zapraszamy również do współtworzenia z nami Litanii do św. Kardynała Newmana – propozycje wezwań prosimy wysyłać przez KONTAKT na naszej stronie. Inspiracją mogą być teksty poświęcone naszemu Filipińskiemu Świętemu, które staramy się regularnie zamieszczać na stronie filipini.eu.

  5. W sobotę po wieczornej Mszy świętej – ok. godz. 19.30 – zapraszamy na październikowe czuwanie modlitewne „Godzina Zachwytu”. Będziemy zachwycać się Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, sławiąc go pięknymi modlitwami, rozważaniami i pieśniami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  6. Parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej zaprasza naszą wspólnotę do udziału w nocnym czuwaniu przed Odpustem Fatimskim. Czuwanie dla naszej wspólnoty rozpocznie się o północy z soboty na niedzielę.

  7. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna, która rozpocznie w Kościele w Polsce Tydzień Misyjny. Składka na tacę przeznaczona będzie na potrzeby misji. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Edwina Przeszłowskiego COr z okazji jego imienin. Natomiast o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta Nauczycieli i Wychowawców.

  8. Kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe można składać w zakrystii lub w kancelarii.

  9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych: śp. Janinę Górkę l. 83 z ul. Asnyka oraz śp. Marka Dobrzańskiego l. 67. Dobry Jezu a nasz Panie…