Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

12 IX 2021 – XXIV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegły piątek uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.

 2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12.00.

 3. We wtorek będziemy przeżywać w naszej wspólnocie uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma Odpustowa rozpocznie się o godz. 19.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. dr Piotr Cebula – dyrektor wydziału duszpasterstwa małżeństw i rodzin Diecezji Tarnowskiej a także główny sekretarz V Synodu. Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków zapraszamy do wspólnej modlitwy i do zyskiwania odpustu zupełnego za siebie lub za jedną duszę przebywającą w czyśćcu.

 4. W sobotę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na „Godzinę Zachwytu z nowo błogosławionymi: Matką Różą Czacką i kardynałem Stefanem Wyszyńskim”. Uwielbiając Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będziemy dziękować za wyniesienie do chwały ołtarzy Sług Bożych i modlić się za ich wstawiennictwem o naszą świętość. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 5. Zapraszamy do Klubu Młodych Odkrywców. Najbliższe spotkanie w sobotę o 10:30 w nowym Oratorium.

 6. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy w intencji ukończenia tej inwestycji, a także za wszelką pomoc materialną.

 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 8. Trwają zapisy uczniów z klasy VII z naszej parafii, którzy chcą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii do 17 września.

 9. Zachęcamy do zatrzymania się przed kościołem przy naszym wózku z linorytami. Najnowszy ze św. Jakubem Młodszym, a wcześniejsze przedstawiają świętych: Piotra, Jakuba Starszego, Jana, Andrzeja, Filipa, Bartłomieja, Mateusza i Tomasza. Zapraszamy również do udziału w licytacji zupełnie niezwykłego słonia. Dochód wspiera warsztaty i spotkania w ramach naszej oratoryjnej #DzielniTalentów.

 10. Zapraszamy na naszą stronę internetową filipini.eu. Coś smacznego, coś dobrego w kawiarni FILIŻANKA na ul. Bernardyńskiej czeka na zwycięzców naszych łamigłówek dla dzieci i dorosłych.

 11. Również na naszej stronie można odsłuchać kolejny fragment adhortacji o miłości w rodzinie wraz z jednym zdaniem komentarza Marysi i Antka. A w związku z dzisiejszą beatyfikacją przypominamy osobiste świadectwa s. Kamili z Lasek i p. Michaliny – Dyrektor Instytutu Prymasowskiego, o spotkaniu z nowymi błogosławionymi.

 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Mieczysława Korczaka l. 100, z ul. Rogoyskiego oraz Marka Cicha l. 63 z ul. Chopina.

 


P O L E C A M Y: