Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

12 VI 2022 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 

 

 1. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 12:00.

 2. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18.30.

 4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w tradycji nazywana „Bożym Ciałem”. Jest to święto obowiązujące. Jak co roku nasza wspólnota przygotowuje czwarty ołtarz miejskiej procesji eucharystycznej. Wszystkich chętnych do pomocy przy jego wykonaniu zapraszamy w środę na godzinę 16.00 przy budynku KRUS na ul. Wałowej. W Boże Ciało centralna Msza święta sprawowana przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża rozpocznie się o godz. 9.00 na Placu Katedralnym. W naszym kościele Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, z tym wyjątkiem, że z racji na procesję nie będzie Mszy świętej o godz. 10.30. (Przypominamy również, że od 1 maja nie ma Mszy świętej o 15:30) .Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na hospicja i dzieła charytatywne diecezji tarnowskiej.

 5. Począwszy od czwartku, przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy do udziału w nieszporach eucharystycznych połączonych z procesją w naszym klasztornym ogrodzie. Będą one sprawowane codziennie o godz. 18.30. Do udziału w procesjach zapraszamy szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami.

 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Jana Bukowskiego COr, który w najbliższym czasie będzie obchodził swoje imieniny. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium.

 7. Kancelaria parafialna w od tego tygodnia, będzie czynna od wtorku do piątku o godz. 9 do 10 oraz po południu tylko we wtorek i piątek od 16:30 do 17:30.

 8. Od 27 czerwca do 1 lipca organizujemy katechizację przedmałżeńską pod hasłem „Wieczory dla Zakochanych”. Szczegóły na temat przebiegu i zapisów są dostępne na naszej stronie filipini.eu.

 9. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę , która odbędzie się  2 lipca 2022r. Wyjazd autokaru 2 lipca z ul. Goldhammera,  o godz. 500 . Zapisy do 16 czerwca. Szczegóły na plakacie.

 10. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na Eucharystię dziękczynną kończącą kolejny rok duchowej formacji Nauczycieli i Wychowawców w niedzielę 19 czerwca  o godz. 17.00. Zapraszamy

 11. Informujemy, że został dodany numer telefonu do naszego klasztoru. Nowy numer to: 514 415 399.

 


P O L E C A M Y: