Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

13 IX 2020 – XXIV Niedziela Zwykła

  1. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Są to ofiary, które tradycyjnie składaliśmy przy Adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Z racji na epidemię i brak możliwości wsparcia chrześcijan w Ziemi Świętej w Wielkim Tygodniu, ofiary te można złożyć właśnie dziś. Bóg zapłać za Waszą pomoc.

  2. Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym otworzyliśmy dla wiernych wyremontowaną salę Oratorium. Zachęcamy do obejrzenia efektów rewitalizacji. Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie naszej inwestycji. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu i rozbudowy Oratorium. Wszystkich Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy Bogu w modlitwie. Mszę świętą w Waszej intencji odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 6.30.

  3. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klasy czwartej szkoły podstawowej przyjmą pierwszą Komunię świętą. Ze względów bezpieczeństwa nawa główna kościoła będzie zarezerwowana wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, zaś nawy boczne i ogród dla rodzin dzieci. Prosimy o przekazanie informacji swoim bliskim, którzy planują przyjść dzisiaj do nas na Mszę świętą, aby wybrali inną godzinę.

  4. Jutro przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczysta Suma Odpustowa będzie celebrowana o godz. 19.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. dr Tadeusz Michalik – proboszcz Parafii Św. Józefa Rzemieślnika w Tarnowcu. Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz do zyskiwania odpustu zupełnego za siebie lub za jedną duszę czyśćcową. W czasie Sumy Odpustowej będzie możliwość uczestniczenia również w nowowyremontowanej sali Oratorium, w klasztornym ogrodzie i poprzez transmisję online.

  5. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców, kontynuując dzieło duchowej formacji nauczycieli, wychowawców i wszystkich przedstawicieli środowisk pedagogicznych, zaprasza do naszego kościoła na Mszę świętą inaugurującą kolejny rok działalności w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

  6. Trwają zapisy uczniów z klasy VII z naszej parafii, którzy chcą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej do 20 września.

  7. Oratorium Młodych zaprasza na spotkania w soboty o godz. 18.30 w klasztorze.

  8. Różaniec w intencji ustania epidemii odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

  9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w minionym tygodniu + Janusza Marka l. 72. Dobry Jezu a nasz Panie…