Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

13 XII 2020 – III Niedziela Adwentu „Gaudete”

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Trudna sytuacja spowodowana pandemią wpłynęła również na podjęcie decyzji o rezygnacji z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Aby podtrzymać tradycję spotkań duszpasterzy z wiernymi i udzielania przy tej okazji błogosławieństwa, pragniemy zaprosić mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Święte. Dokładne terminy tych celebracji zostaną ogłoszone w każdej parafii. Na zakończenie wspomnianych Mszy Świętych zostanie poświęcona woda, którą wierni przyniosą ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Zachęcamy także, by w dniu kiedy mieszkańcy danego rejonu parafii zgromadzą się w kościele, powróciwszy do swoich domów, zgromadzili się jeszcze na wspólnej modlitwie o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich domowników.

Niech te trudne uwarunkowania, w jakich przyszło nam funkcjonować także w wymiarze życia religijnego, mobilizują nas jeszcze bardziej do umacniania więzi duchowych. Korzystając z okazji, pragnę Wam gorąco podziękować za wszelką troskę o duchowy wymiar życia waszych parafii i naszej diecezji, a także za postawę odpowiedzialności za materialny wymiar funkcjonowania parafii i diecezji.

Gorąco życzę, aby doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacniało pośród nas wzajemną miłość i pokój. Niech duch wzajemnej solidarności przepoi całe nasze życie i niech inspiruje do ciągłego starania się o większe dobro.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 8.00.

 2. Zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiane są one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty o godz. 8.30. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 3. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.
 1. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy w intencji ukończenia naszej inwestycji, a także za wszelką pomoc materialną. Dla osób, które chciałyby nas wspomóc poprzez wpłatę na konto bankowe, numer konta podany jest na naszej stronie filipini.eu.

 2. Przypominamy, że Msze święte z naszego kościoła transmitujemy w niedziele o godz. 12.00, a także we wtorki i piątki o 18.30.

 3. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 6 zł. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na pomoc dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego.

 4. Przeżywamy dziś 39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego zapal światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów zapalonych świec dziś o godz. 19.30, co będzie bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Reagana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 roku w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

 5. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim czasie:
 • śp. Mariana Duraczyńskiego l. 94 z ul. Rogoyskiego,
 • śp. Bolesława Łabędzia l. 85 z ul. Rogoyskiego,
 • śp. Stanisława Kawę l. 77.

  Dobry Jezu a nasz Panie…