Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

15 V 2022 – V Niedziela Wielkanocna

 

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium. Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy Bogu w modlitwie. Mszę świętą w Waszej intencji odprawiliśmy / odprawimy dzisiaj o godz. 12.00.

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie, o godz. 18.30.

  3. Codziennie od 17 do 25 maja zapraszamy na Nowennę do św. Filipa Neri. Modlitwę Nowenny dołączymy do nabożeństw majowych w kościele. Teksty modlitw będziemy publikować także na naszej stronie internetowej. Ponadto (jubileuszowo) polecamy na filipini.eu w cyklu ŚWIĘTEGO SPOTKAŁEM świadectwo s. Julietty, dominikanki, o św. Katarzynie Ricci – przyjaciółce św. Filipa. A także historię – kanonizowanego z Filipem – św. Izydora Oracza; autorem tekstu jest jeden z niewielu rolników w naszej kongregacji. Spóźnialskim przypominamy o upływającym terminie składania prac w konkursie na portret św. Filipa. Test wiedzy o św. Filipie planujemy na niedzielę 29 maja.

  4. Przypominamy, że w niedziele i święta otwarta jest bramka od ulicy Legionów i czynne jest już przejście do naszego kościoła. Z racji na trwający remont ul. Piłsudskiego zachęcamy do parkowania samochodów na ul. Legionów i na przylegającym do ulicy parkingu przy sklepie medycznym i gabinecie rehabilitacyjnym oraz na parkingu przed Urzędem Powiatowym. Właścicielowi i pracownikom firmy wykonującej remont ulicy serdecznie dziękujemy za ogromną życzliwość i prowadzenie prac w ten sposób, by umożliwić jak najdłużej parkowanie samochodów w niedziele i święta.

  5. Dyrekcja Przedszkola Publicznego nr 3 przy ul. Chopina 8 prowadzi zapisy dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 roku życia. Zapisu można dokonać w kancelarii przedszkola od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00.

 


P O L E C A M Y: