Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

16 X 2022 – XXIX Niedziela Zwykła

 

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów remontu i rozbudowy Oratorium. Wszystkich Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy Bogu w modlitwie. Mszę świętą w Waszej intencji odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 12.00.

  2. Z racji na obchodzony dziś Dzień Papieski przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

  3. W przyszłą niedzielę odbędą się zapowiadane wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na drzwiach kościoła wisi lista z nazwiskami kandydatów. Natomiast na stoliku pod chórem znajdują się karty do głosowania. Bardzo prosimy o zabranie ich ze sobą dzisiaj do domu. Na karcie należy postawić krzyżyk przy dwóch nazwiskach spośród podanych na liście. Następnie kartę należy wrzucić na tacę w przyszłą niedzielę. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym głosowaniu.

  4. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna, która rozpocznie w Kościele w Polsce Tydzień Misyjny. Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby misji.

  5. Kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe można składać przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii.

  6. W środę po wieczornej Eucharystii z naszego kościoła wyruszy Sztafeta Różańcowa. Formacja Męskiej Tożsamości planuje okrążyć Tarnów 7 razy, polecając w modlitwie Matce Bożej m. in. nasze miasto. Sztafeta zakończy się w niedzielę Mszą świętą o godzinie 12:00.

  7. Przed trzema laty, papież Franciszek kanonizował Jana Henryka Newmana. Z tej okazji, na naszej stronie, polecamy tekst ks. Mirka, w którym oprowadza nas po Oratorium w Birmingham, założonym przez świętego filipina.

  8. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abp. Jerzego Ablewicza w Tarnowie organizuje w dniach od 16 do 23 października b.r. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej i zaprasza do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

  9. W piątek w Oratorium rozpoczynają się weekendowe warsztaty „Dźwiękoszczelni”, które realizujemy wraz z fundacją Bema20. Podczas warsztatów, uczestnicy – uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zapoznać się z technikami realizacji dźwięku. Uwieńczeniem warsztatów będzie koncert jazzowy, na który serdecznie zapraszamy. Koncert rozpocznie się w sobotę o godz. 19:19 w Oratorium. Udział w warsztatach i w koncercie jest bezpłatny.

  10. Po Mszy świętej zapraszamy do Oratorium, gdzie można oglądać wystawę zdjęć pt. „NieUtraceni” poświęconą rodzicom, którzy stracili swoje nienarodzone dziecko. Zapraszamy również na kawę i czekoladę CO rewelacyjnie smakuje. 


P O L E C A M Y: