Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

18 X 2020 – XXIX Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego na potrzeby misji świętych.

  2. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła zostanie/została odprawiona o godz. 12:00

  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Są one odprawiane przez cały październik o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie części Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji księży: Tadeusza Bańkowskiego COr i Tadeusza Białasa COr z okazji ich imienin. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu i rozbudowy oratorium. Rozumiemy trudną i wyjątkową sytuację w której wszyscy się znajdujemy, dlatego z tym większą prośbą zwracamy się do was o życzliwe wsparcie tej inwestycji i pomoc w jej sfinalizowaniu. Istnieje również możliwość wpłaty ofiar na nasze konto, którego numer znajduję się na naszej stronie internetowej filipini.eu

  5. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych, powierzchnia naszego kościoła łącznie z oratorium umożliwia uczestniczenie w nabożeństwach maksymalnie 108 osobom. Istnieje możliwość skorzystania z dyspensy Biskupa Tarnowskiego dotyczącej udziału w niedzielnej Mszy świętej, pozostając w domach i łącząc się z internetowymi transmisjami Mszy świętych. Wszystkim, którzy zdecydują się przyjść do kościoła, przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa za pomocą maseczki oraz o dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, jak również o zachowaniu odpowiedniego dystansu między osobami. Wszystkich prosimy o wyrozumiałość i modlitwę w intencji zakończenia epidemii. Dla wszystkich, którzy pozostają w domach będziemy prowadzić internetową transmisje Mszy świętych – w niedziele o godz. 12.00. oraz we wtorek i w piątek podczas wieczornych Mszy świętych.

  6. Kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe można składać w zakrystii lub w kancelarii.

  7. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Władysławę Rygielską l. 83 z ul. Matejki. Dobry Jezu a nasz Panie..