Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

19 III 2023 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace przeznaczone na malowanie naszego kościoła. Prosimy o modlitwę, aby z Bożym błogosławieństwem udało nam się zakończyć malowanie przed Niedzielą Palmową, w którą rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Już dziś zapraszamy do udziału w nich, tradycyjnie będą trwały od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy. Program podamy w przyszłą niedzielę.

  2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12:00.

  3. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  4. W poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu odprawimy jak w dzień powszedni.

  5. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. Jest to również Dzień Świętości Życia. Z tej racji po Mszy świętej o godz. 8.30 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

  6. W sobotę po wieczornej Mszy świętej – o 19.19 – zapraszamy na czuwanie modlitewne „Godzina Zachwytu nad Męką naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy dziękować Panu Bogu pięknymi modlitwami i śpiewami za dar zbawienia, który Jezus wysłużył nam przez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie. Po czuwaniu zapraszamy na herbatę do Oratorium.

  7. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 10 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczną pomoc dla ubogich. Ofiary pieniężne dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.

  8. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zapraszają środowiska pedagogiczne miasta Tarnowa na wielkopostne skupienie, które poprowadzi ks. dr Tadeusz Michalik – wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę 25 marca o godz. 9:30 w kościele akademickim w Tarnowie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.

  9. Od czwartku do soboty odbędą się nocne rekolekcje dla mężczyzn. Szczegóły na plakacie.

  10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Irenę Walendzewicz l. 91 z ul. Chopina, śp. Irenę Dubas-Marek l. 85 z ul. Rogoyskiego i śp. Jana Sulimę l. 96 z ul. Nowy Świat.

 

 

 


P O L E C A M Y: