Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

2 I 2021 – II Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami świętowali rozpoczęcie Nowego Roku. Dla wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków wypraszamy obfite Boże błogosławieństwo na każdy dzień tego roku, a Mszę świętą w Waszych intencjach odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 9.15.

 2. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

 3. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązujące. Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy będzie na każdej Mszy świętej. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby misji. Po każdej Mszy świętej przed kościołem Liturgiczna Służba Ołtarza i Oratorium Młodych będą rozprowadzać własnoręcznie przygotowane zestawy kadzidła i kredy. Dochód przeznaczymy na zimowy wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy ministrantów, lektorów i Oratorium Młodych. Już teraz z serca dziękujemy za wszelką pomoc.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek stycznia. Z racji na Uroczystość Objawienia Pańskiego w czwartek nie będzie Godziny Świętej dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornych Mszy świętych. Dodatkowo będziemy spowiadać w piątek od 15.00.

 5. Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty kolędowej w domach. Mieszkańców poszczególnych rejonów parafii zapraszamy do modlitwy podczas wieczornych Mszy świętych o godz. 18.30 w najbliższym tygodniu. Te Msze święte będą sprawowane w intencji parafian z danego obszaru i połączone z błogosławieństwem rodzin na cały rok. Zapraszamy naszych drogich Parafian, Przyjaciół i Sympatyków do uczestnictwa w tych celebracjach według następującego porządku:
 • 3 stycznia – mieszkańcy ulic: 1 Maja, Asnyka, Brodzińskiego, Chopina i Grottgera
 • 4 stycznia – mieszkańcy ulic: Legionów, Matejki, Mickiewicza i Nowy Świat
 • 5 stycznia – mieszkańcy ulicy Rogoyskiego
 • 7 stycznia – mieszkańcy ulic Piłsudskiego, PCK, Rejtana, Słowackiego, al. Solidarności oraz wszyscy nasi Przyjaciele i Sympatycy, którzy wprawdzie nie mieszkają na terenie parafii, ale są z nami mocno związani i czują się u nas jak w domu 😉

Terminy tych Mszy świętych są wywieszone przy wejściu do kościoła, a także zamieszczone na naszej stronie internetowej. Na Mszę świętą prosimy przynieść ze sobą naczynie na wodę święconą, którą będzie można zabrać, aby po powrocie do domu pobłogosławić nią rodzinę i mieszkanie. Ze stolika pod chórem będzie można również zabrać tekst błogosławieństwa rodziny i domu. Tradycyjnie podczas wizyty kolędowej nie przyjmowaliśmy żadnych ofiar, a jeśli ktoś chciał wspomóc prowadzone przez nas dzieła, mógł złożyć ofiarę w kopercie na tacę podczas niedzielnej Mszy świętej. W tym roku również można to uczynić – ofiary z kopert przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium. Już teraz dziękujemy za pomoc i otaczamy Was naszą modlitwą.

 1. W najbliższym tygodniu zapraszamy do Oratorium na radosne filipińskie kolędowanie:
 • w czwartek 6 stycznia zapraszamy na rodzinne kolędowanie z Chórem „Paradiso”,
 • w piątek 7 stycznia koncert kolęd i piosenek świątecznych wykona kwartet smyczkowy „SunDayQuartet”,
 • a w sobotę 8 stycznia kolędy w stylu „gospel” zaśpiewa Tarnowski Chór „Gos.pl”.

Wszystkie te koncerty odbywać się po wieczornych Mszach świętych, o godz. 19.19. Z racji na kolędowanie w piątek nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków do wspólnego kolędowania, aby było ono pięknym dopełnieniem naszej radości z tajemnicy Bożego Narodzenia. Więcej informacji na naszej stronie filipini.eu

 1. Do końca dnia czekamy na rozwiązania SKRZYŻOWANE dla dzieci i dorosłych – nagrodą jest zestaw dla całej rodziny w KFC na ul. Lwowskiej.

 2. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim czasie:
 • + Józefę Kurtykę l. 87
 • + Stanisława Kurtykę l. 93
 • + Bolesława Cwynara l. 83.

Dobry Jezu a nasz Panie…

 


P O L E C A M Y: