Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

2 IV 2023 – Niedziela Palmowa

 

 

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

 2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy / odprawiliśmy o godz. 9.15

 3. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. prof. dr hab. Marian Zając. Pierwsze nauki rekolekcyjne będą o 16.30 i 20.00, natomiast podczas Gorzkich Żali o godz. 18.00 rekolekcjonista wygłosi kazanie pasyjne. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne będą o 9.00, 17.00 i 20.00. Pół godziny przed każdą nauką zostanie odprawiona Msza święta. Środa to dzień spowiedzi rekolekcyjnej i zakończenia rekolekcji. W tym dniu nauki będą głoszone podczas Mszy świętych o godz. 8.30, 17.00 i 19.00. Do spowiedzi będzie można przystąpić rano od 6.30 do 9.00 oraz po południu – od 15.00 do 17.00 i od 18.00 do 19.00. Szczególnie zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty w godzinach popołudniowych, gdyż wtedy spowiadać będą dodatkowi kapłani z dekanatu Tarnów-Południe. Z racji na rekolekcje od poniedziałku do środy nie będzie Mszy świętej wieczornej o 18.30. Wtorkowa nowenna będzie o 19.30. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na plakatach i na naszej stronie internetowej filipini.eu. Gorąco prosimy o modlitwę w intencji ojca rekolekcjonisty oraz aby rekolekcje dobrze przygotowały nas do przeżywania obchodów Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Ponadto w Wielką Środę o godz. 20.00 na tarnowskim Rynku rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.
 1. Wielki Poniedziałek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Odwiedziny chorych rozpoczną się o godz. 9.00. Adresy chorych można jeszcze dzisiaj zgłaszać w zakrystii. Również w Wielki Poniedziałek wieczorną Mszę świętą o 19.30 odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy.
 • Wielki Czwartek: o 8.00 rano Ciemna Jutrznia; o 18.30 Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Jezusa w Ciemnicy potrwa do godz. 22.00.

 • Wielki Piątek: o 8.00 rano Ciemna Jutrznia; o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.00 Droga Krzyżowa; o 17.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, a po jej zakończeniu odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali. Adoracja w Grobie Pańskim potrwa przez całą noc i później przez całą Wielką Sobotę. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

 • Wielką Sobotę: o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 17.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

 • Obchody Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczniemy Uroczystą Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 21.00. Po Mszy świętej przejdziemy w procesji rezurekcyjnej ulicami: Piłsudskiego, Wałową, Legionów i Piłsudskiego. Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece. Można również przynieść zniszczone dewocjonalia, które posłużą do rozpalenia nowego ognia na początku liturgii.
 1. Poniedziałek Wielkanocny Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 2. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 3. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki Caritas. Minimalna ofiara to 10 zł. Jeszcze do jutra przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na pomoc dla ubogich. Ofiary pieniężne dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.

 

 

 


P O L E C A M Y: