Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

2 X 2022 – XXVII Niedziela Zwykła

 

 

  1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9:15

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Są one odprawiane przez cały październik o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie części Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj ulicami Tarnowa przejdzie procesja różańcowa. Wyruszy ona o godz. 18.15 z Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku i dotrze do bazyliki katedralnej. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą lampionów. Z racji na procesję ulicami naszego miasta, nie będzie już tradycyjnej procesji różańcowej ulicami naszej parafii.

  3. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek października. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na Godzinę świętą dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od 15.00.

  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji księży: Rafała Zielińskiego COr i Michała Witka COr, którzy w minionym tygodniu obchodzili swoje imieniny.

  6. Przypominamy, że od października w naszym kościele zmieniły się godziny wieczornych nabożeństw. Dwie ostatnie Msze święte w niedziele będą o godz. 18.30 i 20.30, natomiast w tygodniu wieczorna Msza święta będzie o 18.30. Przypominamy również, że w niedziele i święta nie ma już Mszy świętej o godz. 15:30. Ponadto od tego tygodnia zmienią się godziny popołudniowych dyżurów w kancelarii parafialnej – będzie ona czynna tylko we wtorek i piątek od 16.30 do 17.30.

  7. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców zaprasza na diecezjalną pielgrzymkę nauczycieli, która odbędzie się października w sobotę w Porąbce Uszewskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00. w programie wykład dr Anety Rayzacher – Majewskiej z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Msza św. pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego oraz wspólne świętowanie. Zapisy trwają na stronie ODN-u w Tarnowie.

  8. Siostra Anna ze zgromadzenia Sacre Coeur oraz ks. Michał zapraszają na reaktywowane spotkania „Oratorium Tańca”, które do tej pory były zawieszone ze względów epidemicznych. Przypominamy, że są to warsztaty taneczno-modlitewne dla wszystkich – bez względu na wiek i umiejętności – mające na celu uwielbianie Pana Boga całym sobą we wspólnocie pełnej radości. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu, a terminarz dostępny jest na naszej stronie filipini.eu w zakładce „Wspólnoty”. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 13 października o godz. 19.15 w Oratorium. Serdecznie zapraszamy

  9. Na filipini.eu z cyklu ŚWIĘTEGO SPOTKAŁEM, polecamy tekst dominikanów z Rzeszowa o św. Piusie V, papieżu z czasów Filipa.

  10. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza, w Niedzielę 23 października 2022 r. odbędą się w diecezji tarnowskiej wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wzorem poprzednich lat wybierać będziemy 6 przedstawicieli parafian, pozostali członkowie Rady przynależą do niej z urzędu, bądź z mianowania. Kandydatów zgłaszać można osobiście w kancelarii, lub wrzucając na tacę kartkę z danymi kandydata: imię, nazwisko, wiek, zawód, adres – do przyszłej niedzieli 9 października. Lista kandydatów zostanie ogłoszona w niedzielę 16 października, a tydzień później odbędą się wybory. Przy zgłaszaniu kandydatów należy uwzględnić wymogi jakie stawia prawo diecezjalne: „Członkami Rady Parafialnej mogą być jedynie pełnoletni, praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych zasad moralnych”. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji dobrego wyboru Rady Parafialnej. 


P O L E C A M Y: