Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

20 III 2022 – III Niedziela Wielkiego Postu

 

 

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Ojcem Świętym, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium. Mszę świętą w Waszej intencji odprawiliśmy dzisiaj o godz. 8.00.

 2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. Po wieczornej Mszy świętej będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą przez 9 miesięcy jednego dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w marcu. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP o godz. 17.00 w naszym kościele odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a następnie odprawiona zostanie dodatkowa Msza święta w intencji pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 4. W przyszłą niedzielę o godz. 20.30 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Środowisk Twórczych.

 5. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 7 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczną pomoc dla ubogich. Ofiary pieniężne dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.

 6. Dziś o godz. 19.19 zapraszamy do Oratorium na finisaż wystawy pt. „Historia w miniaturze” autorstwa Urszuli Gawron-Leśniary. Natomiast w przyszłą niedzielę, również w Oratorium o godz. 19.19, odbędzie się wernisaż malarstwa o tematyce pasyjnej. Serdecznie zapraszamy.

 7. Nasza wspólnota włącza się w ogólnopolską akcję Caritas PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana do rodzin, które pozostają na Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny. W poniedziałek planujemy zakupić potrzebne rzeczy i przygotować paczki do wysłania na Ukrainę, dlatego dziś po każdej Mszy św. prowadzimy zbiórkę do puszek na zakup produktów, które umieścimy w paczkach. Te produkty to m. in. artykuły spożywcze, kosmetyczne, środki do pielęgnacji niemowląt, środki opatrunkowe i podstawowe lekarstwa. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję i z góry dziękujemy za wszelkie gesty solidarności i pomocy dla cierpiącej ludności Ukrainy.

 8. Na naszej stronie polecamy m.in. kolejny fragment adhortacji o miłości w rodzinie oraz jedno zdanie komentarza Małgorzaty i Sebastiana.

 9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłe w ostatnim czasie:
  + Annę Galarę l. 78 z ul. Matejki
  i + Jadwigę Wołowicz l. 87.
  Dobry Jezu a nasz Panie…

 


P O L E C A M Y: