Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

20 XII 2020 – IV Niedziela Adwentu

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w sobotnie przedpołudnie pomogli nam  w gruntownym sprzątaniu i myciu nowego Oratorium. Po zakończonych pracach ogrodniczych i sprzątaniu zapraszamy po Mszy św. na spacer po nowym Oratorium i chwalenie Pana Boga Stwórcy piękna wśród zieleni naszych oratoryjnych wysp. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium. Dziękujemy wszystkim za dar modlitwy w intencji ukończenia tego dzieła, a także za wszelką pomoc materialną. Dla osób, które chciałyby nas wspomóc poprzez wpłatę na konto bankowe, numer konta podany jest na naszej stronie filipini.eu. Wszystkich naszych Dobroczyńców, Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy Bogu w modlitwie. Mszę świętą w Waszej intencji odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 6.30.

 2. Przed nami ostatnie dni Adwentu i uczestnictwa w Roratach. Zapraszamy na nie od poniedziałku do środy o godz. 18.30, a w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 8.30. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 3. Z przedświąteczną posługą sakramentalną do chorych udamy się we wtorek od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać nazwiska i adresy chorych dziś lub jutro w zakrystii lub telefonicznie.

 4. Przed świętami Bożego Narodzenia zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy: dzisiaj podczas każdej Mszy świętej. Od poniedziałku do środy od 6.30 do 9.00 i od 18.00 do 20.00, a w Wigilię Bożego Narodzenia od 6.30 do 9.00. Od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy jako wyraz naszego bezpośredniego modlitewnego czuwania przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.

 5. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół. Do jutra przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego.

 6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się o prawdziwie religijne przeżycie wieczerzy wigilijnej. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Następnie odmówmy wspólnie modlitwę, podzielmy się opłatkiem i złóżmy sobie życzenia. Po wieczerzy zachęcamy do rodzinnego, długiego i Radosnego kolędowania na chwałę Nowonarodzonego Jezusa, najlepiej aż do Pasterki 😉 Chociaż w Wigilię nie obowiązuje post, zachęcamy do tradycyjnego zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a nawet postu przez cały dzień, aż do rozpoczęcia wieczerzy.

 7. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego o północy zapraszamy do udziału w Pasterce. Wszystkich, którzy pozostaną w domach, zachęcamy do łączenia się z naszą celebracją poprzez transmisję on-line. Mszę świętą o północy odprawimy w intencji wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 8. W Boże Narodzenie, w ciągu dnia, Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Z racji ostatniego piątku miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 18.30 będziemy modlić się w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w grudniu. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii.

 9. W sobotę, w drugi dzień świąt, będziemy przeżywać Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 10. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na budujące się kościoły w diecezji tarnowskiej.

 11. Przypominamy, że Msze święte z naszego kościoła transmitujemy w niedziele o godz. 12.00, a także we wtorki i piątki o 18.30. Ponadto transmitowana będzie Pasterka oraz Msza święta o 12.00 w pierwszy i drugi dzień Świąt.

 12. Kancelaria parafialna przez cały okres świąteczny i ferii zimowych, od jutra do 15 stycznia włącznie, będzie czynna tylko przed południem.

 13. Na ostatnie godziny Adwentu polecamy świadectwo siostry Pacyfiki o spotkaniu ze św. Józefem. Tekst przełożonej tarnowskich józefitek ukaże się w środę na naszej stronie filipini.eu.

 14. „Zaproś Misjonarza na Wigilię” to propozycja, aby pamiętać także o tych, którzy Boże Narodzenie będą świętować daleko od rodzinnego domu. Kartki z imionami misjonarzy można zabrać ze stolika pod chórem lub wylosować na naszej stronie internetowej.

 15. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu:
 • śp. Wojciecha Stadnickiego l. 75 z ul. Asnyka,
 • śp. Jacka Kasprzyckiego l. 52 z ul. Rogoyskiego.

  Dobry Jezu a nasz Panie…

P O L E C A M Y: