Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

21 V 2023 – Wniebowstąpienie Pańskie

 

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na malowanie naszego kościoła. Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy Bogu w naszych modlitwach i ofiarujemy Mszę świętą w każdą niedziele i uroczystość. Dzisiaj odprawimy/odprawiliśmy ją o godz. 12.00

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie, o godz. 18.30.

  3. Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie do klasztoru we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

  4. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri. Po Mszy świętej w Wigilię Uroczystości Św. Filipa Neri, zapraszamy na pielgrzymkę do siedmiu kościołów położonych w centrum Tarnowa. Chcemy w ten sposób uczcić św. Filipa, który za swojego ziemskiego życia, pod osłoną wieczoru, wyruszał często ze swoimi duchowymi dziećmi w pielgrzymkę do siedmiu kościołów Rzymu. Wzorem pielgrzymek św. Filipa, przy każdym z kościołów będzie krótkie rozważanie i modlitwa. Pielgrzymka rozpocznie się przed kościołem po wieczornej Mszy świętej, około godz. 19.30. Trasa wynosi nieco ponad 4 km, a orientacyjny czas przejścia to 2 godziny. Zachęcamy do włączenia się we wspólne wędrowanie.

  5. Z kolei w piątek będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Św. Filipa Neri. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków do udziału w Sumie Odpustowej, która zostanie odprawiona o godz. 19.00. Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr hab. prof. Uniwersytetu Jana Pawła II Piotr Łabuda – znany i ceniony biblista, przewodnik po Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i uczczenia Pana Boga, który tak cudownie działał i nadal działa przez naszego Świętego Ojca Filipa. Z racji ostatniego piątku miesiąca, wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w maju. Kartki z imionami zmarłych można zostawiać w zakrystii lub w kancelarii.

  6. W sobotę o godz. 9:00, w tarnowskiej katedrze nasz współbrat diakon Patryk Żelichowski COr przyjmie święcenia prezbiteratu. Neoprezbiter odprawi Mszę świętą prymicyjną w swojej rodzinnej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radłowie w niedzielę o 11:30 Natomiast w naszym kościele Ksiądz Prymicjant będzie sprawował swoją Mszę prymicyjną we wtorek 30 maja o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym jakże ważnym i radosnym dla naszej oratoryjnej wspólnoty wydarzeniu.

  7. Zapraszamy narzeczonych na katechizację przedmałżeńską pod hasłem: „Wieczory dla Zakochanych”, która będzie miała miejsce w naszym Oratorium od 19 do 23 czerwca. Szczegóły na temat Wieczorów oraz zapisów znajdują się na naszej stronie filipini.eu.

  8. Dzień przed uroczystością ku czci św. Filipa siostry Sacré Coeur wspominają św. Magdalenę Zofię Barat – założycielkę swojego zgromadzenia. Zapraszamy na stronę filipini.eu, aby poznać historię jej niezwykłego życia.

  9. W przyszłą niedzielę o godz. 21.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Środowisk Twórczych.

 

 

 


P O L E C A M Y: