Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

22 V 2022 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie, o godz. 18.30.

 2. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci Św. Filipa Neri. Jest ona dla nas tym bardziej wyjątkowa, że przypada w roku jubileuszu 400-lecia kanonizacji naszego Świętego Ojca. Nasze świętowanie pragniemy rozłożyć na trzy dni:

  We wtorek, podobnie jak w roku ubiegłym, zapraszamy na pielgrzymkę do siedmiu kościołów położonych w centrum Tarnowa. Chcemy w ten sposób uczcić św. Filipa, który za swojego ziemskiego życia, pod osłoną wieczoru, wyruszał często ze swoimi duchowymi dziećmi w pielgrzymkę do siedmiu kościołów Rzymu. Wzorem pielgrzymek św. Filipa, przy każdym z kościołów będzie krótkie rozważanie i modlitwa. Pielgrzymka rozpocznie się przed kościołem po wieczornej Mszy świętej, około godz. 19.30. Trasa wynosi nieco ponad 4 km, a orientacyjny czas przejścia to 2 godziny. Zachęcamy do włączenia się we wspólne wędrowanie.

  W środę o 19:30, zapraszamy na czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości pt. „Ogień Radości św. Filipa Neri”.

  W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków do udziału w Sumie Odpustowej, która zostanie odprawiona o godz. 19.00. Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Podczas Uroczystości Ks. Arcybiskup udzieli święceń diakonatu naszemu klerykowi Patrykowi Żelichowskiemu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, radosnego świętowania i prosimy o modlitwę za naszego kleryka, aby wiernie i radośnie pełnił Bożą służbę jako diakon.

 3. Pragniemy, aby pamiątką Jubileuszu 400-lecia kanonizacji św. Filipa były świece wotywne „Ogień Radości”, które będzie można nabyć w czwartek i w najbliższą niedzielę przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczymy na wakacyjny wypoczynek naszych ministrantów, lektorów i Oratorium Młodych.

 4. W piątek, z racji ostatniego piątku miesiąca, wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w maju. Kartki z imionami zmarłych można zostawiać w zakrystii lub na furcie klasztornej. Ponadto w piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z wieczornymi nabożeństwami.

 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30 zapraszamy do Oratorium wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę o św. Filipie Neri. Na zwycięzców testu czekają nagrody! 

 6. Ponadto w przyszłą niedzielę zapraszamy do Oratorium na wystawę portretów św. Filipa. Autorów, niezwykle pięknych prac plastycznych, nagrodzimy po Mszy św. o godz. 12:00. Dodatkową atrakcją będzie zaprezentowanie wizerunków naszego Świętego przygotowanych w 1995 roku z okazji Jubileuszu Czterechsetlecia Śmierci Św. Filipa. Jesteśmy ciekawi czy uda się Państwu rozpoznać po 27 latach Autorów prac, którzy wtedy liczyli zaledwie kilka lub kilkanaście lat. Podwójną wystawę portretów można oglądać w Oratorium. Zapraszamy!

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 21.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Środowisk Twórczych.

 8. Na naszej stronie polecamy przedostatni fragment adhortacji o miłości w rodzinie z 1 zdaniem komentarza Lidii i Rafała.

 9. Przypominamy, że w niedziele i święta otwarta jest bramka od ulicy Legionów i czynne jest już przejście do naszego kościoła. Z racji na trwający remont ul. Piłsudskiego zachęcamy do parkowania samochodów na ul. Legionów i na przylegającym do ulicy parkingu przy sklepie medycznym i gabinecie rehabilitacyjnym oraz na parkingu przed Urzędem Wojewódzkim.

 

 

 


P O L E C A M Y: