Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

23 IV 2023 – III Niedziela Wielkanocna

 

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na malowanie naszego kościoła. W minionym tygodniu została wymalowana Nawa św. Filipa. Jutro zaczynamy malowanie Nawy Matki Bożej. Prosimy o modlitwę, by równie sprawnie i z Bożym błogosławieństwem zakończyło się przed niedzielą. Chcielibyśmy jeszcze odświeżyć malowanie zakrystii i salki ministrancko – lektorskiej, ale ten temat musimy ze względów ekonomicznych odłożyć w czasie. Równocześnie trwają prace przy kinkietach. Chcielibyśmy, żeby na uroczystość odpustową ku czci św. Filipa Neri zaświeciły nowym wyglądem. Wszystkich Was – naszych Dobroczyńców i Darczyńców – Parafian, Przyjaciół i Sympatyków codziennie polecamy w naszych modlitwach i ofiarujemy Mszę świętą w każdą niedziele i uroczystość. Dzisiaj odprawimy/odprawiliśmy ją o godz. 12.00

  2. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni.

  3. W środę zapraszamy kandydatów z klas VII na spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:30 w naszym kościele a po niej będzie spotkanie w Oratorium.

  4. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri.

  5. W piątek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w kwietniu. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii.

  6. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która jest jednocześnie Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  7. Również w przyszłą niedzielę o 20.30 zostanie odprawiona Msza św. Duszpasterstwa Środowisk Twórczych.

  8. W poniedziałek 1 maja będzie miała miejsce nasza filipińska pielgrzymka do Tuchowa. Będziemy pielgrzymować pieszo, autokarami i własnymi środkami transportu. Pielgrzymka piesza wyruszy o godz. 7.00 rano sprzed kościoła. Autokary wyjadą o 11.30 również sprzed kościoła. Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej rozpocznie się o godz. 12.30. Liczymy, że pielgrzymka tradycyjnie przyciągnie liczną grupę naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków przez co uda się nam stworzyć niepowtarzalną atmosferę modlitwy i wspólnoty. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy!

  9. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Joanny Beretty Molli. Z tej okazji zachęcamy do lektury na filipini.eu ciekawego świadectwa ks. Jakuba Knychały, proboszcza nowej poznańskiej parafii, której patronuje święta.

  10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Edwarda JODŁOWSKIEGO l. 93 z ul. Rogoyskiego, Helenę CISZEK l. 97 z ul. Legionów oraz Irenę DYMNICKĄ l. 90 z ul. Nowy Świat.

 


P O L E C A M Y: