Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

23 V 2021 – Zesłanie Ducha Świętego

  1. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 

  2. Wszystkich, którzy nie zmieszczą się w kościele ze względu na obowiązujące ograniczenia, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej w oratorium, w ogrodzie i przed kościołem. Z Komunią świętą docieramy we wszystkie wymienione miejsca. Transmisje Mszy świętych prowadzimy w niedziele o 12.00 oraz we wtorki o 19.00.

  3. We wtorek, w Wigilię Uroczystości Św. Filipa Neri, zapraszamy na pielgrzymkę do siedmiu kościołów położonych w centrum Tarnowa. Chcemy w ten sposób uczcić św. Filipa, który za swojego ziemskiego życia, pod osłoną wieczoru, wyruszał często ze swoimi duchowymi dziećmi w pielgrzymkę do siedmiu kościołów Rzymu. Wzorem pielgrzymek św. Filipa, przy każdym z kościołów będzie krótkie rozważanie i modlitwa. Będziemy wędrować małymi grupami przy zachowaniu wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Pielgrzymka rozpocznie się przed kościołem po wieczornej Mszy świętej, około godz. 19.30. Trasa wynosi nieco ponad 4 km, a orientacyjny czas przejścia to 2 godziny. Zachęcamy do włączenia się we wspólne wędrowanie.

  4. Z kolei w środę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Św. Filipa Neri. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków do udziału w Sumie Odpustowej, która zostanie odprawiona o godz. 19.00. Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Łukasz Niepsuj – znany i ceniony duszpasterz, absolwent Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie, wykładowca na tarnowskim Wydziale Teologicznym i notariusz Kurii Diecezjalnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i uczczenia Pana Boga, który tak cudownie działał i nadal działa przez naszego Świętego Ojca Filipa.

  5. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri.

  6. W piątek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w maju. Kartki z imionami zmarłych można zostawiać w zakrystii lub w kancelarii.

  7. Za tydzień przypada w liturgii Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona okres Komunii świętej wielkanocnej. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pokuty i do przyjmowania Komunii świętej.

  8. Na naszej stronie filipini.eu można odsłuchać fragment adhortacji papieskiej o rodzinie i przeczytać jedno zdanie komentarza Magdaleny i Grzegorza.

  9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłe w ubiegłym tygodniu: + Alfredę Gajewską l. 90 z ul. Rogoyskiego oraz + Urszulę Borczyk l. 74 również z ul. Rogoyskiego. Dobry Jezu a nasz Panie…

 


P O L E C A M Y: