Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

24 XII 2023 – IV Niedziela Adwentu

 

 

 

 

 

 1. Serdecznie dziękujemy za dary materialne oraz ofiary pieniężne składane do skarbony św. Antoniego, przeznaczone na świąteczną pomoc dla ubogich.

 2. W dniu dzisiejszym Msze święte odprawiamy tylko do południa. Ostatnia Msza święta jest o godz. 12.00.

 3. W dzisiejszy wieczór postarajmy się o prawdziwie religijne przeżycie wieczerzy wigilijnej. Zgodnie z tradycją wieczerza powinna rozpocząć się odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, następnie wspólną modlitwą i błogosławieństwem posiłku. Zwieńczeniem rodzinnej modlitwy, niech będzie dzielenie się opłatkiem i świąteczne życzenia. Niech po zakończeniu posiłku nie zabraknie modlitwy i wspólnego kolędowania. Chociaż w Wigilię nie obowiązuje post, zachęcamy jednak do tradycyjnego zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a nawet postu przez cały dzień, aż do rozpoczęcia wieczerzy wigilijnej.

 4. Przypominamy i zachęcamy do udziału w inicjatywie „Zaproś Misjonarza na Wigilię”. Szczegóły na filipini.eu.

 5. O północy zapraszamy do udziału w Pasterce. 15 minut przed Pasterką w ramach krótkiego czuwania zachęcamy do włączenia się w śpiew pieśni adwentowych w wykonaniu naszego Chóru „Paradiso”. Mszę świętą o północy odprawimy w intencji wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 6. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. We wtorek, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, będziemy przeżywać Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 7. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, powołań i wszystkich Czcicieli św. Filipa Neri.

 8. W piątek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadają w grudniu. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii.

 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. Jest to również ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. O godz. 18.00 odprawimy Nieszpory, a po nich Mszę świętą dziękczynną za wszelkie łaski otrzymane od Boga w tym mijającym roku. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 20.30. Natomiast o północy z niedzieli na poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą rozpoczynającą Nowy Rok.

 10. Wizyta kolędowa w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 2 stycznia. Szczegółowy plan kolędy podamy po świętach. Będzie on dostępny na naszej stronie internetowej filipini.eu, a także na stoliku pod chórem.

 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.