Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

25 II 2024 – II Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Dzięki Waszej ofiarności jesteśmy w stanie utrzymać ciepłą atmosferę w naszej świątyni.

  2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

  3. Jak co niektórzy zauważyli, pojawiły się w naszym kościele nowe monitory do wyświetlania tekstów pieśni. Nowy blask zyskała również posadzka w nawie głównej. Wszystkim, którzy pomagali w tzw. Nocnym słuchaniu płyt, składamy serdeczne „Bóg zapłać” i polecamy Was wstawiennictwu naszego Ojca, św. Filipa Neri. Mszę świętą w Waszej intencji, naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy o godz. 6.30

  4. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  5. W środę zapraszamy kandydatów z klas VII i VIII na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Rozpocznie się ono Mszą świętą o g. 18.30, a następnie będzie spotkanie w Oratorium.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota marca. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na comiesięczną Godzinę Świętą dla chorych i seniorów, natomiast wieczorną Mszę Świętą odprawimy ku czci Świętego Filipa Neri. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę o 8.30 zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót.

  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mirosława Jasnosza COr, który w tym tygodniu obchodzi imieniny.

  8. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 10 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Od jutra przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony będzie kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczną pomoc dla ubogich. Ofiary pieniężne na żywność dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.

  9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą śp. Violettę Chronowską-Kobyłecką, l.63. Dobry Jezu…