Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

25 IV 2021 – IV Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 2. Przypominamy, że limit osób w naszym kościele wynosi 40 osób. Wszystkich, którzy nie zmieszczą się w kościele, zapraszamy do oratorium (zarówno do starej, jak i nowej części), a także do uczestnictwa we Mszy świętej w ogrodzie i przed kościołem. Z Komunią świętą docieramy zarówno do oratorium, jak i na zewnątrz kościoła.

 3. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 6.30.

 4. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri.

 5. W piątek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w kwietniu. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii.

 6. Od 1 maja, czyli od soboty, przechodzimy na letnie godziny Mszy świętych – w niedziele i święta dwie ostatnie Msze będą o 19.00 i 21.00, natomiast w dni powszednie wieczorna Eucharystia będzie o 19.00.

 7. W sobotę 1 maja zapraszamy na naszą tradycyjną filipińską pielgrzymkę do Tuchowa. W tym roku z racji na sytuację nie będziemy pielgrzymować pieszo, a jedynie autokarami i własnymi środkami transportu. Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej będzie o godz. 13.00. Odprawimy ją na ołtarzu polowym na dziedzińcu sanktuaryjnym. Obowiązkowe są maseczki i zachowanie dystansu. Ojcowie Redemptoryści zapewniają słoneczną pogodę i proszą, aby ciepło się ubrać. Ze względu na obowiązujące ograniczenia pielgrzymujących autokarami prosimy o zapisanie się na listę. Zapisy w zakrystii i w kancelarii najpóźniej do czwartku. Wyjazd autokarów sprzed naszego kościoła o 12.00. Koszt przejazdu – 15 zł. Z racji na pielgrzymkę nie będzie nabożeństwa pierwszosobotniego. Medytacja na maj będzie zamieszczona na naszej stronie internetowej.

 8. Od soboty rozpoczynamy również celebrację nabożeństw majowych. Będą one sprawowane codziennie o godz. 18.30.

 9. Z racji na sytuację epidemiczną w sobotę nie będzie Mszy świętej przy kapliczce Matki Bożej u zbiegu ulic Matejki i Chopina.

 10. Zapraszamy do Oratorium, gdzie nadal można spotkać apostołów, a dzieci mogą wyruszyć na połów ze św. Andrzejem.

 11. Do piątku można przesłać rozwiązanie kwietniowych łamigłówek dla dzieci i dorosłych. W tym miesiącu nagrodą są bilety do tarnowskiego teatru.

 12. W Roku Rodziny „Amoris laetitia” zachęcamy do wysłuchania na naszej stronie pierwszego rozdziału papieskiej adhortacji o miłości w rodzinie wraz z jednym zdaniem komentarza Małgorzaty i Jacka.

 13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu + Zofię Łabędź l. 95 z ul. 1 Maja.
  Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 


P O L E C A M Y: