Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

25 IX 2022 – XXVI Niedziela Zwykła

 

 

  1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12.00.

  2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy świętej w klasztorze.

  3. W środę organizowana jest akcja modlitewna „Koronka na ulicach miast świata”. Zapraszamy na godz. 15.00 na Skwer O. Kokocińskiego do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie, o świętość kapłanów oraz za naszą ojczyznę, miasto, za nasze rodziny i nas samych.

  4. Również w środę po wieczornej Mszy świętej w Oratorium odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII.

  5. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri.

  6. W piątek wieczorną Mszę świętą będziemy sprawować w intencji zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały we wrześniu. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii.

  7. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki, o 8.30 będzie Msza święta, a po niej wysłuchamy medytacji i odmówimy część Różańca.

  8. Od soboty w naszym kościele zmieniają się godziny wieczornych nabożeństw. Dwie ostatnie Msze święte w niedziele będą o godz. 18.30 i 20.30, natomiast w tygodniu wieczorna Msza święta będzie o 18.30. Przypominamy również, że w niedziele i święta nie ma już Mszy świętej o godz. 15:30

  9. Również w sobotę rozpoczniemy w naszym kościele nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane przez cały październik o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie części Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  10. W przyszłą niedzielę ulicami Tarnowa przejdzie procesja różańcowa. Wyruszy ona o godz. 18.15 z Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku i dotrze do bazyliki katedralnej. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą lampionów. Z racji na procesję ulicami naszego miasta, nie będzie już tradycyjnej procesji różańcowej ulicami naszej parafii. 


P O L E C A M Y: