Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

26 II 2023 – I Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

  1. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

  2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  4. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15

  5. We wtorek, po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy Radę Duszpasterską na spotkanie do klasztoru.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota marca. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na comiesięczną Godzinę Świętą dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę o 8.30 zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót.

  7. Stowarzyszenie Rodzin Katyńskich zaprasza na Mszę świętą w intencji ojczyzny i pomordowanych oficerów w 83. rocznicę podpisania rozkazów o likwidacji polskich obozów jenieckich na terenie ZSRR. Msza święta zostanie odprawiona w naszym kościele w niedzielę 5 marca o godz. 17.00.

  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

  9. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 7 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas.

  10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w ostatnim czasie + Kazimierza Wiśniowskiego l. 67. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 

 


P O L E C A M Y: