Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

26 XII 2021 – Niedziela Świętej Rodziny

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu świątecznego wystroju naszego kościoła. Podziękowania składamy siostrze Małgorzacie za wykonanie świątecznych dekoracji, członkom Oratorium Dorosłych, Oratorium Młodych i Liturgicznej Służby Ołtarza za pomoc w ubieraniu choinki i wykonaniu szopki. Aby umożliwić bezpieczne warunki do modlitwy i adoracji Bożej Dzieciny, urządziliśmy szopkę zarówno w prezbiterium kościoła, jak i w Oratorium. Zapraszamy po Mszy świętej do odwiedzenia szopki w Oratorium.

  2. Dziękujemy za dary materialne oraz ofiary pieniężne składane do skarbony św. Antoniego, przeznaczone na świąteczną pomoc dla ubogich. Dziękujemy również za ofiary złożone na pomoc dla rodziny, która straciła dom w wyniku pożaru. Jeśli ktoś jeszcze chciałby pomóc, na naszej stronie filipini.eu znajduje się odnośnik do zbiórki pieniędzy na odbudowę zniszczonego domu.

  3. W czwartek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri.

  4. W piątek ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. O godz. 18.00 zapraszamy na wspólne Nieszpory, a o 18.30 na Mszę świętą dziękczynną za wszelkie łaski otrzymane od Boga w mijającym roku. Ponadto z racji na ostatni piątek miesiąca będziemy modlić się za zmarłych, których rocznice urodzin, imienin lub śmierci przypadały w grudniu. Kartki z imionami tych zmarłych można zostawiać w zakrystii i w kancelarii. Z kolei o godz. 23.00 zostanie odprawiona Msza święta, podczas której będziemy prosić dla nas wszystkich o błogosławiony Nowy Rok Pański 2022, a po niej zapraszamy do Oratorium na wspólne radosne powitanie Nowego Roku. Nie musimy przypominać, że w Sylwestra obowiązują stroje wieczorowe – najlepiej czarne z białym kołnierzykiem 🙂

  5. W związku z tym, że ostatni dzień roku przypada w piątek, Ks. Biskup Andrzej Jeż udzielił wszystkim osobom przebywającym na terenie naszej diecezji dyspensy od pokarmów mięsnych i od charakteru postnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia – zgodnie z własnym wyborem – dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

  6. W sobotę 1 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie, a także pierwsza sobota stycznia. Z racji na uroczystość nie będzie nabożeństwa pierwszosobotniego. Zachęcamy do odprawienia go prywatnie. Odnośnik do medytacji różańcowej będzie można znaleźć na naszej stronie filipini.eu.

  7. W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – nie będzie w naszej parafii tradycyjnej wizyty kolędowej. Mieszkańców poszczególnych rejonów parafii zapraszamy do modlitwy podczas wieczornych Mszy świętych w pierwszym tygodniu stycznia. Te Msze święte będą sprawowane w intencji parafian z danego rejonu i połączone z błogosławieństwem rodzin na cały rozpoczynający się Rok Pański 2022. Terminy Mszy świętych dla poszczególnych rejonów parafii zostaną podane w przyszłą niedzielę.

 


P O L E C A M Y: