Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

27 III 2022 – IV Niedziela Wielkiego Postu, Laetare Ierusalem

  1. Mszę święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12:00.

  2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. W czwartek zapraszamy na dodatkową Mszę świętą o 15:30 w intencji Ojczyzny i pomordowanych „Żołnierzy Wyklętych”, natomiast wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Kongregacji, Powołań i wszystkich Czcicieli Św. Filipa Neri.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota kwietnia. W czwartek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15:30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 będzie Msza święta, następnie wysłuchamy medytacji i odmówimy część Różańca.

  5. Przed kościołem można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 7 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczną pomoc dla ubogich. Ofiary pieniężne dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.

  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

  7. Z przyczyn technicznych wernisaż o tematyce pasyjnej odbędzie się w przyszłą niedzielę.

  8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłe w ubiegłym tygodniu śp. Marię Zborowską l. 91 oraz śp. Marię Żmudę l. 88.

 


P O L E C A M Y: