Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

27 XI 2022 – I Niedziela Adwentu

 

 

  1. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła została odprawiona o godz. 6.30

  2. Jeszcze do środy o godz. 18.00 odczytywane będą wypominki listopadowe, połączone z modlitwą różańcową za zmarłych. Msza święta za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona o godz. 8.30

  3. Z racji rozpoczynającego się dziś Adwentu od jutra o godz. 18.30 odprawiane będą Roraty. Pół godziny przed Roratami, o godz. 18.00, będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Z racji na trwające wypominki, Godzinki będą śpiewane od czwartku. W sobotę Roraty będą o godz. 8.30, Godzinki zaś o 8.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Roratach i prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów.

  4. W środę zapraszamy kandydatów z klas VII i VIII na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Rozpocznie się ono o godzinie 18.00 modlitwą za zmarłych w kościele, następnie będzie Msza święta i spotkanie w oratorium.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na Godzinę Świętą dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót, które będzie o godzinie 8.30.

  6. Najbliższe spotkanie Oratorium Tańca będzie w czwartek po wieczornej Mszy świętej w Oratorium. Przypominamy, że Oratorium Tańca to warsztaty taneczno-modlitewne dla wszystkich – bez względu na wiek i umiejętności – mające na celu uwielbianie Pana Boga całym sobą we wspólnocie pełnej radości. Serdecznie zapraszamy.

  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  8. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 10 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na pomoc świąteczną dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Od jutra przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich.

  9. W przyszłą niedzielę zapraszamy do Oratorium na kolejny Event Rodzinny po Mszach św. o 8:00 i 9:15 zapraszamy na ŚNIADANIE Z FILIPINAMI; po Mszach św. o 10:30 i 12:00 na SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM; o godzinie 17:00 na RODZINNE MIKOŁAJKI Z SYNAJ.tv; a o 19:19 na Koncert Świąteczny SUNDAY QUARTET. Wstęp wolny!
  10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu + Antoninę Serafińską l. 76. Z ulicy Matejki. Dobry Jezu a nasz Panie… 


P O L E C A M Y: