Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

4 VI 2023 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 

 

 

  1. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15

  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18.30.

  3. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

  4. Również w poniedziałek o godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą w intencji uczestników nabożeństw majowych przy kapliczce u zbiegu ulic Chopina i Matejki.

  5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w tradycji nazywana „Bożym Ciałem”. Jest to święto obowiązujące. Jak co roku nasza wspólnota przygotowuje czwarty ołtarz miejskiej procesji eucharystycznej. Wszystkich chętnych do pomocy przy jego wykonaniu zapraszamy w środę na godzinę 16.00 przy budynku KRUS na ul. Wałowej. W Boże Ciało centralna Msza święta sprawowana przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża rozpocznie się o godz. 9.00 na Placu Katedralnym. W naszym kościele Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, z tym wyjątkiem, że z racji na procesję nie będzie Mszy świętej o godz. 10.30. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na hospicja i dzieła charytatywne diecezji tarnowskiej.

  6. Począwszy od czwartku, przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy do udziału w nieszporach eucharystycznych połączonych z procesją w naszym klasztornym ogrodzie. Będą one sprawowane codziennie o godz. 18.30. Do udziału w procesjach zapraszamy szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami.

  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Wiesława Frączka COr z racji jego imienin. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

  8. Zapraszamy narzeczonych na katechizację przedmałżeńską pod hasłem: „Wieczory dla Zakochanych”, która będzie miała miejsce w naszym Oratorium od 19 do 23 czerwca. Szczegóły na temat Wieczorów oraz zapisów znajdują się na naszej stronie filipini.eu.

  9. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zapraszają środowiska pedagogiczne na pielgrzymkę  na Jasną Górę  która odbędzie się  2 lipca. Zapisy do 20 czerwca. Szczegóły na plakacie.

 

 

 


P O L E C A M Y: