Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

28 XI 2021 – I Niedziela Adwentu

  1. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła zostanie/została odprawiona o godz. 15.30.

  2. Jeszcze do wtorku o godz. 18.00 odczytywane będą wypominki listopadowe, połączone z modlitwą różańcową za zmarłych. Msza święta za zmarłych wypominanych w poniedziałek i wtorek zostanie odprawiona o godz. 8.30.

  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

  4. Z racji rozpoczynającego się dziś Adwentu od jutra o godz. 18.30 odprawiane będą Roraty. Pół godziny przed Roratami, o godz. 18.00, będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Z racji na trwające wypominki, Godzinki będą śpiewane od środy. W sobotę Roraty będą o godz. 8.30, Godzinki zaś o 8.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Roratach i prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na Godzinę Świętą dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 zostanie odprawiona Msza św. Następnie wysłuchamy medytacji i odmówimy część Różańca.

  6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 7 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na pomoc świąteczną dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Od jutra przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich.

  7. Do 30 listopada można przesłać rozwiązania naszych łamigłówek. W nagrodę zapraszamy do „Jamy Złotego Smoka” – za SKRZYŻOWANE dla dzieci na rodzinny obiad, za SKRZYŻOWANE DLA DOROSŁYCH na kolację we dwoje. 

  8. Na naszej stronie polecamy ponadto „Adwent z Newmanem” oraz jedno zdanie komentarza Ilony i Daniela do kolejnego fragmentu adhortacji o miłości w małżeństwie i rodzinie. 

  9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu + Janinę Wnęk l. 86. Dobry Jezu a nasz Panie…

 


P O L E C A M Y: