Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

3 I 2021 – II Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. Wszystkich Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy w modlitwie dobremu Bogu. Mszę świętą w Waszej intencji odprawiliśmy / odprawimy dzisiaj o godz. 9.15.

 2. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.

 3. W środę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy będzie na każdej Mszy świętej. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby misji.

 4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta Duszpasterstwa Niewidomych.

 5. Pierwsze dni stycznia tradycyjnie były w naszej parafii czasem wizyty kolędowej. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w domach. Natomiast mieszkańców poszczególnych rejonów parafii zapraszamy do modlitwy podczas wieczornych Mszy świętych w nadchodzących dniach. Te Msze święte będą sprawowane w intencji parafian z danego obszaru i połączone z błogosławieństwem rodzin na cały Rok Pański 2021. Zapraszamy naszych drogich Parafian do uczestnictwa w tych celebracjach według następującego porządku:
 • 4 stycznia – mieszkańcy ulic Asnyka, Brodzińskiego i Legionów
 • 5 stycznia – mieszkańcy ulic Mickiewicza, Piłsudskiego i al. Solidarności
 • 7 stycznia – mieszkańcy ulic Nowy Świat i Słowackiego
 • 8 stycznia – mieszkańcy ulic Chopina i Matejki
 • 11 stycznia – mieszkańcy ulicy Rogoyskiego
 • 12 stycznia – mieszkańcy ulic 1 Maja, Grottgera, PCK i Rejtana.

Terminy tych Mszy świętych są wywieszone przy wejściu do kościoła, a także zamieszczone na naszej stronie internetowej. Tradycyjnie podczas wizyty kolędowej nie przyjmowaliśmy żadnych ofiar, a jeśli ktoś chciał wspomóc prowadzone przez nas dzieła, mógł złożyć ofiarę w kopercie na tacę podczas niedzielnej Mszy świętej. W tym roku również można to uczynić – ofiary z kopert przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium. Już teraz dziękujemy za pomoc i otaczamy Was naszą modlitwą.

 1. Przypominamy, że Msze święte z naszego kościoła transmitujemy w niedziele o godz. 12.00, a także we wtorki i piątki o 18.30.

 2. Kosze pełne zdrowych, ekologicznych produktów z KONFITURKI – ZDROWYCH DELIKATESÓW w nagrodę za grudniowe SKRZYŻOWANE wylosowali: Filip Stelmach i Anna Święcicka-Stasior. Gratulujemy. Zapraszamy do zabawy w styczniu. Na dorosłych czekają aż 3 zadania, a na dzieci – niełatwa krzyżówka. Nagrody – piękne wyroby jubilerskie – ufundowała Firma Jubilerska ARTES.

 3. Szczególnie gorąco zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej nowej propozycji „Gdy dwanaście mnożymy przez trzy”… Dwanaście – po pierwsze dlatego, że w czasie 12 miesięcy Nowego Roku biblista ks. Piotr Łabuda opowie o 12 Apostołach Jezusa; po drugie: ponieważ powstaje 12 linorytów Joanny Taraszki z wizerunkami Apostołów; po trzecie: proszę śledzić nasze propozycje. Będziemy o nich informować regularnie na filipini.eu, naszym facebooku i w ogłoszeniach duszpasterskich. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z wprowadzeniem do historii o Apostołach w dogodnej dla Państwa wersji. Tekst można odnaleźć na naszej stronie, pobrać ebooka lub odsłuchać w formie podkastu.

 


P O L E C A M Y: