Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

3 III 2024 – III Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

  1. Mszę święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15

  2. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy, a po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

  3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy świętej w klasztorze.

  4. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i post w intencji Ojczyzny zapraszamy w każdą środę o godzinie 18:00 na modlitwę różańcową, a o 18:30 na Mszę świętą. Prośmy wspólnie o pojednanie między Polakami, o pomyślność naszej Ojczyzny i pokój na świecie.

  5. Najbliższe spotkanie Oratorium Tańca odbędzie się w czwartek o 19.15 w Auli Św. Filipa. Serdecznie zapraszamy!

  6. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  7. Przed kościołem można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 10 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczną pomoc dla ubogich. Ofiary pieniężne dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.

  8. Zespół Szkolno-Przedszkolny Sacré Coeur przy ul. Pszennej w Tarnowie organizuje DZIEŃ OTWARTY we wtorek 5 marca od godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy planują zapisanie dziecka do przedszkola i pierwszej klasy szkoły podstawowej. Więcej informacji na stronie www.zspsc.pl

  9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ostatnim czasie śp. Józefę GURGUL l. 76 z ul. Grottgera.