Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

3 IV 2022 – V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła. 

  2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 18.00, a Gorzkie Żale w niedzielę również o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można za każdym razem zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. Przed kościołem można nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 7 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczną pomoc dla ubogich. Ofiary pieniężne dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Będziemy również wdzięczni za wszelkie ofiary składane do skarbonki św. Filipa, przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na świąteczny wystrój kościoła.

  4. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych.

  5. W sobotę o 19:19 zapraszam na Godzinę Zachwytu przed Najświętszym Sakramentem, a później na spotkanie w Oratorium przy kawie i postnym ciastku bez cukru.

  6. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, tradycyjnie nazywana Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm będzie na każdej Mszy świętej. Przed Mszą św. o godz. 10.30 jak co roku będzie miała miejsce Liturgia wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. O godz. 10.15 zgromadzimy się na Skwerze o. Kokocińskiego przy fontannie. Tam będzie poświęcenie palm, a następnie procesja do kościoła. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

  7. W Niedzielę Palmową po południu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Tomasz Rąpała – rekolekcjonista . Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnego ARKA w Gródku n/Dunajcem. Pierwsze nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone o godz. 16.30 i 20.00, natomiast podczas Gorzkich Żali rekolekcjonista wygłosi kazanie pasyjne. Program rekolekcji na kolejne dni zostanie podany w przyszłą niedzielę.

  8. W Wielki Poniedziałek planujemy udać się z posługą sakramentalną do chorych. Adresy chorych można zgłaszać do niedzieli w zakrystii lub na furcie klasztornej.

  9. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zapraszają środowiska pedagogiczne miasta Tarnowa na Wielkopostne skupienie, w sobotę 9 kwietnia w kościele akademickim w Tarnowie. szczegóły na plakacie.

 


P O L E C A M Y: