Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

3 IX 2023 – XXII Niedziela Zwykła

 

 

 1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9:15.

 2. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

 3. Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza w nowym roku szkolnym odbywają się w soboty w klasztorze: ministranci – o godz. 9.45, lektorzy – o godz. 10.30. Na spotkania zapraszamy również nowych chłopców, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy.

 4. Młodzież młodszą i starszą zapraszamy na Oratorium Młodych. W ramach spotkań pogłębiamy wiarę, staramy się zrozumieć to, czego nie da się zrozumieć oraz dyskutujemy na tematy dla nas ważne. Spotkania odbywają się w Oratorium, w każdą środę po Mszy świętej wieczornej.

 5. Rozpoczynamy kolejny rok formacji i przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania odbywają się zwykle w ostatnią środę miesiąca. Terminy zamieszczamy na naszej stronie, filipini.eu, w zakładce parafia – bierzmowanie. Kandydatów z klas 7 z naszej parafii zapraszamy 27 września wraz z rodzicami. Więcej szczegółów już wkrótce.

 6. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – główne święto patronalne naszej diecezji. Uroczystość ta rozpocznie tygodniowy odpust w tarnowskiej katedrze. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 7. Również w piątek rozpoczniemy przygotowania do Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego i Jubileuszu 25-lecia naszej parafii. Program przedstawia się następująco: Pierwsze dwa dni – w piątek i w sobotę – chcemy modlić się o owocne przeżycie Misji Świętych. W piątek 8 września po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii. Natomiast w sobotę 9 września po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na czuwanie modlitewne: „Godzina zachwytu nad Krzyżem”. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Misje święte, które potrwają do środy. Szczegółowy program Misji Świętych znajduje się na plakacie, a także na naszej stronie filipini.eu. Również na naszej stronie internetowej można zobaczyć postępujące prace renowacyjne przy Krzyżu Misyjnym.

 8. Katolickie Centrum Edukacji KANA informuje, że trwa rekrutacja na zajęcia w bieżącym roku szkolnym. KANA zaprasza na kursy językowe, przedmiotowe oraz specjalistyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły na stronie internetowej www.kana.pl oraz 
  w sekretariacie Centrum.

 9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Józefę WRONĘ.

 

 


P O L E C A M Y: