Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

30 V 2021 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu świętowali z nami Uroczystość Św. Filipa Neri. Dziękujemy tym, którzy pielgrzymowali z nami do siedmiu kościołów Tarnowa oraz wszystkim, którzy modlili się podczas Uroczystej Sumy Odpustowej. Polecamy Was opiece naszego Świętego Ojca Filipa.

 2. Przypominamy, że dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.

 3. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 15.30.

 4. W poniedziałek o 18.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Natomiast od wtorku zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane również o godz. 18.30.

 5. Msza święta na zakończenie nabożeństw majowych przy kapliczce u zbiegu ulic Matejki i Chopina zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 19.30.

 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Jest to święto obowiązujące. Jak co roku nasza wspólnota przygotowuje jeden z ołtarzy miejskiej procesji eucharystycznej przy siedzibie KRUS-u na ul. Wałowej. Wszystkich chętnych do pomocy przy jego wykonaniu zapraszamy w środę na godzinę 16.00. W Boże Ciało centralna Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża rozpocznie się o godz. 9.00 na Placu Katedralnym. W naszym kościele Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, z tym wyjątkiem, że z racji na procesję nie będzie Mszy świętej o godz. 10.30. Ponadto nie będzie Mszy świętej o 15.30. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na hospicja i dzieła charytatywne diecezji tarnowskiej.

 7. Począwszy od czwartku, przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy do udziału w nieszporach eucharystycznych połączonych z procesją w naszym klasztornym ogrodzie. Będą one sprawowane codziennie o godz. 18.30. Do udziału w procesjach zapraszamy szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na Godzinę Świętą dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornych nabożeństw. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 8.30 odprawimy Mszę św., później wysłuchamy medytacji i odmówimy część Różańca.

 9. W sobotę będziemy przeżywać 81. rocznicę męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Ferdynanda Machaya – kapłana naszej Kongregacji. Z tej racji zapraszamy do udziału w Mszy świętej o godz. 8.30, podczas której będziemy modlić się o jego rychłą beatyfikację.

 10. Od czerwca do sierpnia w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 15.30.

 11. Na naszej stronie, w cyklu „Świętego spotkałem”, polecamy świadectwo dyrektor Instytutu Prymasowskiego o Stefanie kard. Wyszyńskim.

 12. Do końca miesiąca czekamy na rozwiązania majowych łamigłówek. Nagrodą są smakołyki w CAFE TRAMWAJ.

 13. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w ostatnim czasie: + Franciszka Jankiewicza l. 78. Dobry Jezu a nasz Panie…

 


P O L E C A M Y: