Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

31 I 2021 – IV Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy gotowi przetrwać nadchodzące w lutym mrozy i utrzymać w kościele ciepłą, rodzinną atmosferę, sprzyjającą modlitwie i skupieniu. Wszystkich naszych Dobroczyńców, Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy Bogu w modlitwie.

  2. We wtorek przypada w liturgii Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy: do południa jak w dzień powszedni (o 6.30, 7.00 i 8.30), po południu jak w niedzielę (o 15.30, 17.00, 18.30 i 20.30). Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy świętej. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lutego. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na comiesięczną Godzinę Świętą dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 będzie Msza święta. Następnie wysłuchamy medytacji i odmówimy część Różańca.

  4. Przypominamy, że Msze święte z naszego kościoła transmitujemy w niedziele o godz. 12.00, a także we wtorki i piątki o 18.30.

  5. Zapraszamy na naszą stronę filipini.eu. Szczególnie polecamy – z cyklu ŚWIĘTEGO SPOTKAŁEM – świadectwo pochodzącego z naszej parafii ks. Piotra Prokopowicza o bł. Bronisławie Markiewiczu w setną rocznicę zatwierdzenia Zgromadzenia Michalitów. Zapraszamy do rozwiązania SKRZYŻOWANE dla dzieci i dorosłych; na zwycięzców czekają wyroby jubilerskie ufundowane przez firmę jubilerską ARTES. W I czwartek lutego ukaże się 2 część cyklu APOSTOŁOWIE JEZUSA CHRYSTUSA, autorstwa ks. prof. Piotra Łabudy. Zapraszamy na filipini.eu.

  6. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Marcina Grzebyka l. 43 z ul. 1 Maja. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 


P O L E C A M Y: