Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

31 X 2021 – XXXI Niedziela Zwykła, Rocznica Poświęcenia Kościoła

  1. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła zostanie/została odprawiona o godz. 12.00.

  2. W poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Nieszpory za zmarłych w naszym kościele będą o godz. 18.00. Msza święta w intencji Misji Świętych
    i Misjonarzy oraz zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo w tym miesiącu będzie we wtorek o 18.30.

  3. We wtorek przypada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. Podczas Mszy świętej o godz. 8.30 będziemy modlić się w intencji zmarłych Kapłanów, Braci i Pracowników naszej Kongregacji, natomiast o 18.30 w intencji zmarłych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła.

  4. Wypominki listopadowe w naszym kościele będą odczytywane codziennie, począwszy od Dnia Zadusznego, o godz. 18.00. Po ich odczytaniu będziemy modlić się za zmarłych, odmawiając część Różańca. Dodatkowo w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele codziennie, przez cały listopad, odprawiamy Mszę świętą, która w najbliższym tygodniu będzie o godz. 6.30. W zakrystii lub w kancelarii nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.

  5. Listopad to czas zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku, z racji na zagrożenie epidemiczne, możliwość zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych została rozciągnięta na cały miesiąc listopad. Odpust zyskuje się za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych. Ponadto należy spełnić warunki zwykłe, jakimi są: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można zyskać raz dziennie za jedną duszę czyśćcową.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota listopada. W czwartek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 będzie Msza święta, następnie wysłuchamy medytacji i odmówimy część Różańca.

  7. Na naszej stronie filipini.eu polecamy m. in. kolejny fragment papieskiej adhortacji o miłości w rodzinie wraz z komentarzem Magdaleny i Dariusza. A także najnowszy przepis Boskiej Kuchni na bigos myśliwski.

 


P O L E C A M Y: