Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

4 IV 2021 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Przypominamy, że limit osób w naszym kościele wynosi 40 osób. Wszystkich, którzy nie zmieszczą się w kościele, zapraszamy do oratorium (zarówno do starej, jak i nowej części), a także do uczestnictwa we Mszy świętej w ogrodzie i przed kościołem. Z Komunią świętą docieramy zarówno do oratorium, jak i na zewnątrz kościoła.

 2. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawiliśmy wczoraj podczas Wigilii Paschalnej o godz. 21.00.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte odprawimy jak w niedzielę. Transmitowana będzie Msza święta o godz. 12.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 4. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia odprawiana jest codziennie, do soboty, o godz. 15.00. W sobotę po wieczornej Mszy świętej, w ramach czuwania przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na Oratorium Wieczorne „Godzina Zachwytu nad Miłosierdziem Bożym”. Będziemy wychwalać Miłosiernego Pana, modląc się tekstami z Dzienniczka św. Siostry Faustyny i pięknymi śpiewami. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 6. Święto Bożego Miłosierdzia przypada w przyszłą niedzielę. W tym dniu zapraszamy na Koronkę o godz. 15.00. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 7. Św. Andrzej – pierwszy wezwany – już czeka na naszej stronie. Historię pójścia za Jezusem opisał ks. Piotr Łabuda.

 8. Bony podarunkowe do Księgarni BookBook wygrali: Antoni Banek i Magdalena Frej-Barszczowska. Gratulujemy! Polecamy nowe SKRZYŻOWANE – nagrodą będą rodzinne bilety do tarnowskiego teatru.

 9. Są jeszcze wolne miejsca na weekendowy kurs przedmałżeński „Wieczory dla zakochanych”, który będzie miał miejsce od 16 do 18 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat kursu i zapisów są na naszej stronie filipini.eu.

 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Świąt Wielkanocnych w naszym kościele. Dziękujemy za dary materialne i ofiary złożone na świąteczną pomoc dla ubogich. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Bożego Grobu i na wystrój kościoła. Dziękujemy również za ofiary składane przy Adoracji Krzyża, przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

  Gorąco dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła i w wykonaniu świątecznego wystroju. Szczególne podziękowania składamy siostrze Małgorzacie, pani Agnieszce, państwu Joannie i Łukaszowi oraz państwu Małgorzacie i Jackowi. Dziękujemy też panu Jackowi za wykonanie zdjęć podczas obchodów Świętego Triduum.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii i oprawy muzycznej w czasie Triduum: Liturgicznej Służbie Ołtarza, czytającym lekcje, śpiewającym; panu organiście oraz panu kościelnemu. Dziękujemy Wam, drodzy Bracia i Siostry, za pobożny udział w poszczególnych obchodach Triduum Paschalnego, zarówno obecnym w kościele, jak i łączącym się z nami poprzez transmisje internetowe. Wszystkich obejmujemy naszą wdzięczną modlitwą i prosimy Zmartwychwstałego Pana, by raczył hojnie wynagrodzić Wasz zapał i trud wokół spraw Bożych, pomagał Wam przejść przez wszystkie trudności, obdarzał swoją miłością, a kiedyś radością ze spotkania z Nim w Królestwie Ojca niebieskiego. Niech Chrystus Zmartwychwstały Wam błogosławi!
 1. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w ostatnim czasie śp. Filipa Kota l. 20. Dobry Jezu a nasz Panie…

 


P O L E C A M Y: