Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

4 IX 2022 – XXIII Niedziela Zwykła

 

 

 

 1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9:15.

 2. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

 3. Zbliża się nasz parafialny Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystość odpustową będziemy przeżywać w środę 14 września. W ramach duchowego przygotowania do odpustu tradycyjnie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami parafii, która odbędzie się w najbliższy piątek 9 września po wieczornej Mszy świętej. Z racji na Drogę Krzyżową wyjątkowo nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 4. Uczniów klas siódmych z terenu naszej parafii, którzy chcą rozpocząć w tym roku przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o zgłoszenie tego zamiaru w kancelarii parafialnej do końca września. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych informujemy, że najbliższe spotkanie odbędzie się 28 września po wieczornej Mszy świętej w Oratorium.

 5. Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza w nowym roku szkolnym odbywają się w soboty
  w klasztorze: ministranci – o godz. 9.45, lektorzy – o godz. 10.30. Na spotkania zapraszamy również nowych chłopców, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci
  i lektorzy.

 6. Oratorium Młodych zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i nieco starszych na spotkania. Pierwsze po wakacyjnej przerwie odbędzie się w Oratorium w środę po wieczornej Mszy świętej.

 7. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – główne święto patronalne naszej diecezji. Uroczystość ta rozpocznie tygodniowy odpust w tarnowskiej katedrze.

 8. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w projekcie #DzielniaTalentów. Do północy trwają zapisy na warsztaty makijażu, manicure i upięć pod nazwą „beauty Ty”. Wciąż czekamy również na kreatywnych i chcących angażować się w ciekawe projekty Młodych, dla których przygotowaliśmy warsztaty „GodLab” – młodzi z inicjatywą. Warsztaty są bezpłatne. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego.

 9. Tarnowska KANA zaprasza i informuje, że trwa rekrutacja na zajęcia kursów językowych, przedmiotowych, specjalistycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także przygotowanie do egzaminów i matury. Szczegóły stronie www.kana.pl

 10. Tarnowska Szkoła Wyższa Akademia Nauk Stosowanych prowadzi nabór na studia magisterskie i licencjackie na nowy rok akademicki. Więcej informacji na stronie uczelni.

 11. Zespół Żłobków w Tarnowie serdecznie zaprasza wszystkie osoby powyżej 55 roku życia zamieszkałe na terenie miasta Tarnowa do udziału w przedsięwzięciu OD JUNIORA DO SENIORA. Celem projektu jest stworzenie bazy osób chętnych do opieki nad dziećmi do lat 3. W ramach projektu odbędą się bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy, podstaw psychologii i pedagogiki wychowawczej, pielęgnacji dziecka oraz podstawowych metod pracy z małym dzieckiem. Zapisy trwają do 16 września. Szczegóły na plakacie. 


P O L E C A M Y: