Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

4 XII 2022 – II Niedziela Adwentu

 

 

 1. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 12:00

 3. Zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiane są one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty o godz. 8.30. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 4. Jutro wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.

 5. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. O godz. 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na prywatną modlitwę w ramach tzw. „Godziny Łaski” – jest to praktyka związana z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari. Maryja obiecała, że w ten, kto w Uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia będzie modlił się między godziną 12.00 a 13.00, wyprosi wiele łask dla duszy i ciała, nawrócenie dla wielu grzeszników i poruszenie dusz zatwardziałych, a Jezus okaże grzesznikom wielkie miłosierdzie. Jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła, może w tej godzinie modlić się w domu, do czego gorąco zachęcamy.

 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dwóch chłopców z naszej Liturgicznej Służby Ołtarza zostanie przyjętych do grona ministrantów. Liturgię Mszy świętej ubogaci swoim śpiewem Chór „Paradiso”. Zachęcamy również do wstępowania w szeregi naszej Liturgicznej Służby Ołtarza nowych chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci lub lektorzy. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Mirkiem.

 7. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 10 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na pomoc świąteczną dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na świąteczną pomoc dla ubogich można składać do skarbonki św. Antoniego.

 8. Zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu KARII MORUN. Najlepsze projekty konkursowe były zachwycające i dzięki temu dzielne Mamy w Kenii wykonały niezwykle oryginale bransoletki
  i breloczki. Można je obejrzeć w Oratorium, w najbliższą sobotę o godzinie 17:00. Naszym gościem będzie o. Maciek Zieliński, kombonianin pracujący w Kenii. Nie zabraknie misyjnych opowieści, niespodzianek i słodkiej przekąski prosto z Afryki. Zapraszamy! 

 9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu: śp. Małgorzatę Pierzchałę l. 59 z ul. Grottgera. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 

 


P O L E C A M Y: