Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

5 IX 2021 – XXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez wojnę mieszkańcom Afganistanu. Bóg zapłać za Waszą pomoc.

  2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.

  3. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

  4. Zbliża się nasz parafialny Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystość odpustową będziemy przeżywać we wtorek 14 września. W ramach duchowego przygotowania do odpustu tradycyjnie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami parafii, która odbędzie się w najbliższy piątek 10 września po wieczornej Mszy świętej. Z racji na Drogę Krzyżową wyjątkowo nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klasy piątej szkoły podstawowej będą przeżywać rocznicę pierwszej Komunii świętej. Natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawiona pierwsza po wakacjach Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.

  6. Uczniów klas siódmych z terenu naszej parafii, którzy chcą rozpocząć w tym roku przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o zgłoszenie tego zamiaru w kancelarii parafialnej do 17 września. Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych informujemy, że najbliższe spotkanie odbędzie się 18 września o godz. 17.00 w Oratorium.

  7. Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza w nowym roku szkolnym odbywają się w soboty w klasztorze: ministranci – o godz. 9.45, lektorzy – o godz. 10.30. Na spotkania zapraszamy również nowych chłopców, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy.

  8. Oratorium Młodych zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i nieco starszych na spotkania. Pierwsze po wakacyjnej przerwie odbędzie się w nowym Oratorium w sobotę o godz. 19.00.

  9. W środę przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – główne święto patronalne naszej diecezji. Uroczystość ta rozpocznie tygodniowy odpust w tarnowskiej katedrze.

  10. Jakub Młodszy jest kolejnym z Dwunastu, którego historię przybliża na filipini.eu ks. prof. Piotr Łabuda.

 


P O L E C A M Y: