Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

5 VI 2022 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.

 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18.30.

 3. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

 4. W tym tygodniu w liturgii przypadają dwa święta: w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte będą sprawowane jak w dzień powszedni.

 5. Za tydzień przypada w liturgii Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona okres Komunii świętej wielkanocnej. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pokuty i do przyjmowania Komunii świętej. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Wiesława Frączka COr z racji jego imienin. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 6. Od 27 czerwca do 1 lipca organizujemy katechizację przedmałżeńską pod hasłem „Wieczory dla Zakochanych”. Szczegóły na temat przebiegu i zapisów są dostępne na naszej stronie filipini.eu.

 7. Gratulujemy zwycięzcom Testu Wiedzy o św. Filipie! Najlepsze okazały się panie: Grażyna Zoła, Dominika Szwajczak-Kopeć i Beata Kołpa. Najlepszym z panów był: Tomasz Bachara. Pytania (łatwe i trudniejsze) będziemy publikować na naszej stronie i Facebooku – zachęcamy do udzielania odpowiedzi i coraz lepszego poznawania Świętego Filipa.
 8. Dzieci, które przed tygodniem nie mogły uczestniczyć w rozstrzygnięciu konkursu na portret św. Filipa zapraszamy do zakrystii po odbiór nagród. 

 9. Z radością informujemy, że dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolska! Postaw na edukację” rozpoczynamy w naszym Oratorium realizację projektu „Dzielnia Talentów – przestrzeń rozwoju i dzielenia się umiejętnościami”. Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży z małopolski w wieku od 10 do 20 lat. W ramach projektu, będzie można skorzystać z bezpłatnych warsztatów na temat kartingu i bezpieczeństwa w ruchu drogowym; warsztatów branży beauty; warsztatów tworzenia materiałów foto-video dla mediów społecznościowych, a nawet wziąć udział w produkcji filmu. Ponadto jednym z działań w projekcie jest stworzenie grupy GODLab, think-tanku młodych, którzy zdobędą kompetencje niezbędne do opracowywania własnych projektów i realizowania ich dla dobra naszej społeczności lokalnej. Projekt potrwa do 30 listopada. Szczegółowe informacje oraz formularz rekrutacyjny znajdą Państwo na naszej stronie filipini.eu Liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

 10. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

 11. Informujemy, że w minioną środę w naszej wspólnocie odbyły się wybory przełożonego i pozostałych funkcyjnych na kolejną trzyletnią kadencję. Przełożonym naszej Wspólnoty został wybrany ks. Maciej Mitera COr, który będzie przez kolejne trzy lata pełnił również funkcję proboszcza parafii. Wicesuperiorem został ks. Mateusz Kiwior COr, a wikariuszem parafii ks. Michał Witek COr. Gorąco prosimy o modlitwę w intencji wszystkich wybranych i całej naszej Wspólnoty.

 12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu + Irenę Jędrusiak l. 92 z ul. Rogoyskiego. Dobry Jezu a nasz Panie…

 


P O L E C A M Y: