Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

5 XII 2021 – II Niedziela Adwentu

 1. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.

 3. Zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiane są one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty o godz. 8.30. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 4. Jutro wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.

 5. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. O godz. 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na prywatną modlitwę w ramach tzw. „Godziny Łaski” – jest to praktyka związana z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari. Maryja obiecała, że w ten, kto w Uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia będzie modlił się między godziną 12.00 a 13.00, wyprosi wiele łask dla duszy i ciała, nawrócenie dla wielu grzeszników i poruszenie dusz zatwardziałych, a Jezus okaże grzesznikom wielkie miłosierdzie. Jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła, może w tej godzinie modlić się w domu, do czego gorąco zachęcamy.

 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 czterech chłopców z naszej Liturgicznej Służby Ołtarza zostanie przyjętych do grona ministrantów. Liturgię Mszy świętej ubogaci swoim śpiewem Chór „Paradiso”. O godz. 14.00 natomiast zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.

 7. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 7 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na pomoc świąteczną dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na świąteczną pomoc dla ubogich można składać do skarbonki św. Antoniego.

 8. Dobiega końca nasz całoroczny projekt „Apostołowie Jezusa Chrystusa”. Na filipini.eu można przeczytać lub odsłuchać ostatnią opowieść ks. prof. Piotra Łabudy o Judaszu i Macieju, który zastąpił go w gronie Dwunastu. 

 9. Do „Jamy Złotego Smoka” w nagrodę za SKRZYŻOWANIE z listopada zapraszamy: Julię Marcinkiewicz i Karolinę Konieczko. Dzieciom i dorosłym polecamy nasze grudniowe łamigłówki. Na zwycięzców – w KFC przy ul. Lwowskiej – czekają 'zestawy dla całej rodziny’.

 10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu: + Czesława Świerczka l. 71
  z ul. Nowy Świat i + Władysława Kozioła l. 82 z ul. Grottgera oraz + Wojciecha Lisowskiego
  88 z ul. Asnyka. Dobry Jezu a nasz Panie…

 


P O L E C A M Y: