Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

7 II 2021 – V Niedziela Zwykła

  1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.

  2. W czwartek przypada w liturgii wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej racji podczas Mszy świętej o godz. 8.30 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zapraszamy na tę Mszę świętą osoby chore i w podeszłym wieku.

  3. Z racji na trwający Rok Św. Józefa serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne „Godzina Zachwytu ze Świętym Józefem” w sobotę po wieczornej Mszy świętej, o godz. 19.19. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, poprzez piękne rozważania i śpiewy, będziemy zachwycać się Panem Bogiem, który zdziałał wielkie rzeczy w życiu Św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny oraz Opiekuna i Stróża naszego Pana Jezusa Chrystusa.

  4. Zbliża się okres Wielkiego Postu. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, przygotowujące nas duchowo do tego okresu. Z tej racji po każdej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Program pozostałych dni nabożeństwa podamy za tydzień.

  5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.

  6. Przypominamy, że Msze święte z naszego kościoła transmitujemy w niedziele o godz. 12.00, a także we wtorki i piątki o 18.30.

  7. Święty Jakub Starszy jest kolejnym Apostołem w naszym cyklu. Ks. Prof. Piotr Łabuda opowiada jego historię, a linoryty p. Joanny Taraszki pozwalają wyobrazić sobie jego postać. Na fascynującą podróż śladami Apostoła zapraszamy na naszą stronę filipini.eu, a po Mszy świętej do Oratorium na wernisaż linorytów. Nie zapomnieliśmy także o Najmłodszych! Mapy-kolorowanki z naklejkami znajdują się również w Oratorium. Dla tych, którzy pięknie pokolorują mapę, przykleją Apostołów i rozwiążą trudne zagadki, Ojciec Superior przygotował jedyne w swoim rodzaju nagrody. Serdecznie zapraszamy!

  8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą śp. Marię Martę, lat 88, z ul. Rejtana. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 


P O L E C A M Y: