Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

7 XI 2021 – XXXII Niedziela Zwykła

  1. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła zostanie/została odprawiona o godz. 9.15.

  2. Przypominamy, że przez cały listopad można zyskiwać odpusty zupełne za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych. Dodatkowo trzeba spełnić zwykłe warunki zyskania odpustu zupełnego. Odpust zupełny można zyskać jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę czyśćcową. Ponadto osoby starsze, chore i te, które pozostają w domach, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy za zmarłych.

  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Wypominki z modlitwą różańcową są codziennie o godz. 18.00. Ponadto za zmarłych wypominanych przez cały listopad odprawiamy Mszę świętą, która w tym tygodniu będzie o godz. 6.30. W zakrystii lub w kancelarii nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.

  4. W czwartek będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej racji zapraszamy do naszego kościoła na godz. 18.30 na Mszę świętą, podczas której będziemy modlić się za Ojczyznę, za wszystkich, którzy oddali życie w jej obronie i za nas, abyśmy umieli jej bronić i troszczyć się o jej dobro.

  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Marcina Krakowskiego COr, który w tym tygodniu obchodzi imieniny. Natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta Duszpasterstwa Niewidomych. Ponadto przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

  6. W tym tygodniu większość księży naszej Kongregacji będzie odprawiać swoje doroczne rekolekcje na Świętej Górze w Gostyniu. Bardzo prosimy o modlitwę za naszą Wspólnotę, aby jak najowocniej przeżyła święty czas rekolekcji.

  7. Historię Szymona Kananejczyka – Gorliwego polecamy na naszej stronie filipini.eu. Jedenasty już odcinek cyklu ks. prof. Piotra Łabudy „Apostołowie Jezusa Chrystusa” można przeczytać lub odsłuchać na naszej stronie. Wyjątkowo długo – jeszcze do końca dzisiejszego dnia – czekamy na rozwiązanie październikowych łamigłówek. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy zestawy znakomitych pączków z „Manufaktury Pączkarnia” na ul. Wałowej. Zachęcamy do zmierzenia się z łamigłówkami na listopad. W nagrodę zapraszamy do „Jamy Złotego Smoka”: dorosłych na kolację we dwoje, dzieci na egzotyczny rodzinny obiad.

  8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Romana Czerneckiego, lat 90, z ul. Rogoyskiego.

 


P O L E C A M Y: