Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

8 V 2022 – IV Niedziela Wielkanocna

 

 

  1. Dziś w naszej wspólnocie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy o dzieciach w naszej modlitwie, aby często i z radością spotykały się z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony poniedziałek pielgrzymowali z nami do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Szczególnie dziękujemy tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i przebiegu pielgrzymki. Wszystkich polecamy opiece Matki Bożej i Św. Filipa Neri.

  3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  4. Przez cały maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie, o godz. 18.30.

  5. „Rozpalamy radością!” Pod tym hasłem pragniemy przeżywać zbliżającą się Uroczystość św. Filipa Neri i trwający Jubileusz 400. lecia jego kanonizacji. Dlatego w najbliższą sobotę zapraszamy do naszego zrewitalizowanego Oratorium od godz. 10.00 do 13.00 całe rodziny na Oratorium Rodzin, w czasie którego planujemy przygotować 400 świec wotywnych na 400. lecie kanonizacji. Serdecznie zapraszamy na to rodzinne świętowanie rodziców, dzieci, dziadków i wnuków. Oprócz wyjątkowej filipińskiej manufaktury, przygotowaliśmy również inne atrakcje. Wykonane świece przydadzą się 25 mają w Wigilię Uroczystości św. Filipa, kiedy to w naszym kościele zapłonie Ogień Radości św. Filipa, poprzez który chcemy się dzielić chrześcijańską radością z wszystkimi naszymi parafianami, przyjaciółmi i sympatykami. Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania!

  6. Ponadto w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy świętej, czyli ok. 19.45, zapraszamy na czuwanie modlitewne „Godzina Zachwytu”, w ramach duchowego przygotowania do zbliżającej się uroczystości odpustowej ku czci naszego Świętego Ojca Filipa.

  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klas IV szkoły podstawowej będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Macieja Mitery COr – Przełożonego naszej Kongregacji i Proboszcza Parafii, z okazji jego imienin. Natomiast o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.

  8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium.

  9. Przypominamy, że w niedziele i święta otwarta jest bramka od ulicy Legionów i czynne jest już przejście do naszego kościoła. Z racji na trwający remont ul. Piłsudskiego zachęcamy do parkowania samochodów na ul. Legionów i na przylegającym do ulicy parkingu przy sklepie medycznym i gabinecie rehabilitacyjnym oraz na parkingu przed Urzędem Powiatowym. Właścicielowi i pracownikom firmy wykonującej remont ulicy serdecznie dziękujemy za ogromną życzliwość i prowadzenie prac w ten sposób, by umożliwić jak najdłużej parkowanie samochodów w niedziele i święta.

 


P O L E C A M Y: