Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

9 X 2022 – XXVIII Niedziela Zwykła

 

 

 1. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/ odprawiliśmy o godz. 12:00

 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Są one odprawiane przez cały październik o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie części Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Edwina Przeszłowskiego COr z okazji jego imienin.

 4. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 22. Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

 5. Ponadto w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu, rozbudowy i wyposażenia Oratorium.

 6. Kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe można składać przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii.

 7. W najbliższą sobotę 15 października zapraszamy do naszego Oratorium na koncert i wernisaż wystawy zdjęć pt. „NieUtraceni”. Wydarzenie realizujemy wraz z Fundacją Opes139 w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego. Koncert w wykonaniu chóru i orkiestry Paradiso oraz wernisaż wystawy rozpocznie się w sobotę o 19:19. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 8. Parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej zaprasza naszą wspólnotę do udziału w nocnym czuwaniu przed Odpustem Fatimskim. Czuwanie dla naszej wspólnoty rozpocznie się w sobotę o godzinie 22:00.

 9. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” przeprowadza nabór dziewcząt z IV i V klasy szkoły podstawowej. Przesłuchania odbędą się 15 i 22 października przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Więcej informacji na stronie internetowej chóru.

 10. Dzisiaj w kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszach świętych i przyjmujących Komunię świętą. Przepraszamy za związane z tym niedogodności w przeżywaniu Mszy świętej.

 11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Larisę KUZNETSOWĄ l. 92 z ul. Nowy Świat. Dobry Jezu a nasz Panie… 


P O L E C A M Y: